Мускатний горіх замість снодійного

Мускатний горіх поєднує у собі, здається, непоєднуване: тонізує і заспокоює. Допомагає зняти болі у голові та шлунку і водночас тонізує організм.

Триста років тому в Європі за 100 г мускатних горіхів можна було купити цілу корову. А на решту отримати ще й вівцю.

Щоб зберегти таку високу ціну на горіх, голландські колонізатори на Молуккських островах, звідки родом мускат, рахували й позначали особливою міткою кожне дерево. І уважно стежили за тим, щоб якийсь хитрий туземець не висадив собі «позапланову» рослину. Вивезти молоді деревця з острова вдалося лише французам, які заради цього організували масштабну військово-морську експедицію. Завдяки цьому мускатний горіх став доступним для «простих смертних».

Мускатний горіх неймовірно популярний серед кухарів усього світу. Його використовують для приготування солодощів, варення, морозива. Смак мускатного горіха чудово поєднується з гарбузом, картоплею, молоком і томатним соком.

Італійці додають стружку диво-горіха у страви з рису, шпинату та спагеті. Французи поєднують його з грибними стравами, сиром та додають у різні соуси. Сьогодні можна купити як цілий, так і мелений мускатний горіх. Але щоб зберегти аромат, варто використовувати цілий, подрібнивши його на тертці під час приготування.

Мускатний горіх поєднує у собі, здається, непоєднуване: тонізує і заспокоює. Допомагає зняти болі у голові та шлунку і водночас тонізує організм. Горіх використовують для лікування захворювань кишківника, безсоння та «чоловічих» проблем.

Мускат – чудове заспокійливе для діток, у яких ріжуться зуби. Малюк спатиме краще, якщо на ніч пригостити його теплим молоком з медом і дрібкою горіха. Будьте уважні, адже передозування мускатом матиме погані наслідки. 3–4 подрібнені мускатні горіхи викликають наркотичне сп’яніння та галюцинації.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook