Здоров'я та краса Сам собі лікар

Мастопатія може перерости у рак

У вас больові відчуття, печія, підвищена чутливість або просто дискомфорт в ділянці молочних залоз? Це привід, аби звернутися до лікаря-мамолога.

Больові відчуття, печія, підвищена чутливість або просто дискомфорт в ділянці молочних залоз — усі ці ознаки можуть свідчити про серйозну недугу – мастопатію. За статистикою на неї хворіє до 60–80% жінок у всьому світі. На жаль, вони легковажать із цією хворобою. А тим часом мастопатія належить до передракових захворювань, тобто на її тлі може розвинутися злоякісна пухлина.

Невеликі вузлики у грудях тривалий час не турбують жінку. Але минають місяці, навіть роки, і поступово ці ущільнення стають хворобливими за 2–3 дні до початку менструації. До мастопатії призводять порушення гормонального балансу, вироблення гормонів, причому як статевих, так і, наприклад, щитоподібної залози. Такі порушення можуть зумовлювати й стреси на роботі та вдома.

Жінка у групі ризику, якщо вона:

– не годувала, чи недовго годувала груддю;
– має захворювання статевої системи;
– не провадить регулярного статевого життя;
– зробила багато абортів;
– схильна до стресів;
– вживає алкоголь або курить;
– мала навіть незначні травми грудей;
– живе в поганих екологічних умовах;
– потерпає від ожиріння, діабету, захворювань придатків, щитоподібної залози, печінки.

Ефективність лікування мастопатії збільшується за умови використання сучасної фітотерапії. Препарати, створені на основі лікарських рослин, мають чимало переваг: вони добре засвоюються, мають небагато протипоказань. Одним з ефективних засобів лікування мастопатії, передменструального синдрому є фітопрепарат «Вітокан» – сучасний комплексний біологічно активний засіб, виготовлений з екстракту 21 лікарської рослини. Він має антиоксидантну, імунокорегувальну активність, а тому впливає на патологічні процеси в молочній залозі, що призводять до мастопатії.

Дата публікації: 22.04.2017 img Поділитися