Духовність Сім'я

Коли не можна вишивати ікону: церква категорично забороняє це робити

Зараз умільці можуть знайти будь-який візерунок, зображення і навіть картину популярних художників в мережі інтернет, в спеціалізованих магазинах і кіосках. Навіть символ православ’я, ікона, стає доступною для майстерного виконання на вже готовому полотні. Церква допускає можливість вишивати ікони, але є винятки, коли це робити категорично заборонено.

Церква допускає можливість вишивати ікони, але є винятки, коли не можна вишивати ікони і категорично заборонено:

 1. на продаж;
 2. з використанням чорного і сірого кольору;
 3. зі злим умислом або в гніві;
 4. під час кpитичних днiв у представниць слабкої стaті.

В інших випадках особливого заборони не існує. Якщо вишивка призначена для домашньої прикраси, виконується з любов’ю, старанністю і хрещеною людиною, Святий Образ можна і потрібно створювати. Для церкви він не підійде і вишивати його не можна. Нитки і бісер неприпустимі в межах Священного Храму. Допускається виключно іконопис майстрів.

Коли і чому не можна вишивати ікони:

 1. в неділю;
 2. Різдво Христове;
 3. Великдень. Перші три дні;
 4. Стрітення Господнє;
 5. Вхід Господній в Єрусалим або Вербну неділю;
 6. Трійця;
 7. Вознесіння Господнє;
 8. Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Під час написання ікони фарбами, вишивання нитками або бісером обов’язково дотримуватися для перерви перерахованих вище дат. Всі православні свята слід проводити в церкві, сповідатися і причащатися. Удома можна читати молитви і вихваляти Бога.

У більшості вишитих ікон є помилки, які і роблять їх простою картиною. І тільки після того, як священик схвалює майбутнє зображення і дає благословення на роботу, можна починати вишивати ікону. Особливо рекомендують робити це в період вагiтності. Вишивати ікони для малюка і його матері вважається дуже хорошим знаком. Благословення на вишивку ікони нитками і бісером отримують один раз, перед початком роботи над першим релігійним зображенням.

Джерело

Дата публікації: 10.07.2019 img Поділитися