Кому допоможе пересадка рогівки ока

Пересадка рогівки очей, яка раніше здавалася неможливою, зараз цілком реальна. Вона дозволяє безлічі людей із важкими патологіями рогівки знову бачити навколишній світ.

У сучасному світі медицина розвивається швидкими темпами. Не виняток і офтальмологія. З появою новітніх технологій операції на очах стали набагато безпечнішими й ефективнішими, зір відновлюється швидко й безболісно. Зокрема пересадка рогівки очей, яка раніше здавалася неможливою, зараз цілком реальна. Вона дозволяє безлічі людей із важкими патологіями рогівки знову бачити навколишній світ.

ЩО ТАКЕ КЕРАТОПЛАСТИКА
Цю операцію ще називають трансплантацією (пересадкою) рогівки ока. Це заміна пошкоджених частин рогівки або органу в цілому. У деяких випадках роблять трансплантацію штучним матеріалом. Оскільки рогівка не має кровопостачання, в більшості випадків вона приживається. Після кератопластики зір значно поліпшується або повністю відновлюється. Ефективність операції спостерігається практично завжди, а ускладнення після пересадки рогівки вкрай рідкісні.

ЧОМУ ХВОРІЄ РОГІВКА ОКА
Коли рогівка стає каламутною або її поверхня викривляється, вона починає порушувати нормальний вхід світлових променів всередину ока. Це неминуче призводить до спотворення картинки на сітківці і втрати зору.
Факторів, які сприяють виникненню захворювань рогівки, досить багато. Це травми, інфекції, генетичні особливості, погана екологія. До появи помутнінь рогівки призводять також ускладнення, пов’язані з порушенням режиму використання контактних лінз, негативні наслідки офтальмологічних операцій, часті побутові та виробничі травм ока.
Спотворення зору, викликані патологіями рогівки, пов’язані з порушеннями її прозорості або форми, не можна відкоригувати окулярами чи контактними лінзами. Єдиний вихід – це операція під назвою кератопластика (часткова або повна заміна пошкодженої ділянки рогівки).

КОМУ ПОТРІБНА ПЕРЕСАДКА РОГІВКИ
Пересадку рогівки роблять при таких захворюваннях:
· Більмо на оці. Причинами можуть стати як дистрофічні захворювання, так і травми ока.
· Ретинопатія. Маються на увазі ті форми, які не піддаються терапевтичному лікуванню. До них належить дистрофічна, бульозна ретинопатія.
· Травми рогівки. Можуть виникати при попаданні різних сторонніх тіл в око.
· Хімічні опіки.
· Витончення шару рогівки. Спостерігається при такому захворюванні, як кератоконус.
· Виразкові й ерозивні дефекти.
· Рубці.
· Помутніння рогівки.
· Косметичні дефекти.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook