Залежність настрою від погоди: як з цим боротися

Є такий психічний розлад - називається метеоневроз. У підручниках і наукових трактатах його гн знайти - навіть не намагайтеся. Але якщо ваш настрій в залежності від температури повітря та вологості може підвищуватися і знижуватися, то як це ще назвати, якщо не розладом? Ми допоможемо його побороти.

Особливості клімату найчастіше впливають як на наше фізичне здоров’я, так і на стан психіки. Давно відомо: погана погода, мала кількість сонячних днів у році, все це може серйозно вплинути на психічне здоров’я людини, викликати навіть розвиток хронічних неврологічних захворювань. Клімат, в якому ми живемо, цілком виправдовує наше небажання правильно харчуватися, багато рухатися і рано вставати. І чим довше ми не бачимо сонця, тим важче нам стає.

Поганий настрій, як вже було зазначено, є наслідком поганої погоди, він виражається в депресії, відсутності належного рівня фізичної активності, апатії і т. п. Відбувається порушення циркадних ритмів, падіння рівня серотоніну в крові. Ми ні в якому разі не повинні недооцінювати вплив клімату на наш організм. Часто ми шукаємо більш серйозні причини нашого стану, тоді як вплив погоди виявляється цілком вагомим фактором. Адже крім перепаду тиску і відчуттів, які відчувають метеозалежні люди фізично, і психічно підпорядковані впливу природи.

Отже, яким чином ми можемо змінити ситуацію, якщо весна ще далека, та й загалом, якщо ми виявилися жителями країни, яка має саме такий клімат?

Для початку, не варто нехтувати допомогою фахівця. Потрібно враховувати, що іноді стан може перерости в депресію і мати негативні наслідки, тому краще вчасно звернутися до психолога, психіатра або психотерапевта (у залежності від специфіки стану.)

Якщо є можливість, то, звичайно, неодмінно варто задуматися про відпустку в країну, де буде більше сонця. Це може бути не обов’язково відпочинок біля моря, багато гірськолижних курортів в Італії чи Франції цілком підійдуть для того, щоб хоча б на кілька днів не просто відчути сонце, але і змінити оточення.

Якщо поїхати відпочити можливості немає, то варто не пропускати будь-які сонячні дні: ходити на прогулянку, коли небо ясне, і світло сонця поєднується з морозом. Також існує спеціальна лампа, яка імітує схід сонця: вранці світло її поступово яскравішає.

Тепло також дуже важливе для організму в цій ситуації. Теплий вовняний одяг, пледи, вживання гарячих напоїв — все це не дає втратити відчуття комфорту. Попри бажання рухатися по мінімуму, варто все ж звернути увагу на спорт. Фізична активність дає енергію, це доведено. Як би це складно не було, потрібно намагатися мислити в позитивно. Мабуть, іноді це здається нереальним. Однак позитивне мислення допомагає підняти настрій, від цього нікуди не дітися.

Підбадьорити може навіть співчуття до себе. Потрібно пам’ятати про те, що холоди — це тимчасове явище, як і багато неприємностей, з якими ми стикаємося. Варто спробувати медитацію, а також частіше робити те, що подобається, більше часу варто проводити з друзями і близькими.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook