Горщики для квітів: пластикові чи глиняні?

Стінки пластикових ємностей не переохолоджуються внаслідок випаровування, вони не б’ються і легко чистяться.

Доки у продажу не з’явилися пластикові горщики для кімнатних рослин, у господинь не виникало запитання, який матеріал ліпший – пластик чи глина. Зрештою, і пластик, і глина мають як плюси, так і мінуси.

Горщики з обпаленої глини мають пори, через які легко проходить кисень та волога, потрібні для розвитку рослини. А от вадою глиняних горщиків є ефект випаровування. Як наслідок, його стінки охолоджуються, а це шкодить корінню. Надто якщо вазон стоїть на підвіконні, а вікна відчинені. З іншого боку, такі горщики – ідеальні для вологолюбних рослин.

Перед пересаджуванням ємність варто підготувати: ретельно вимити гарячою водою, облити окропом. Якщо рослині треба чистий торф чи ґрунтосуміш із великим вмістом торфу, то глиняні горщики впродовж певного часу потрібно вимочувати в розчині суперфосфату – щоб у майбутньому суміш не відсиріла.
Від тривалого користування на горщиках з’являються вапняні розводи. Щоб їх позбутися, скористайтеся дідівським способом: посудину натріть лушпинням картоплі або ж разом із ним залишіть на ніч у воді. Вранці розводи легко відчистите щіткою.

Пластикові горщики – водонепроникні, щоправда, мають дренажний отвір. Завдяки цьому рослину можна тривалий час не поливати. Однак у такому разі є небезпека надмірного зволоження і загнивання коренів. Стінки пластикових ємностей не переохолоджуються внаслідок випаровування, вони не б’ються і легко чистяться.

До речі, про розміри горщика для рослин. Ємність не має бути надто великою. Купуйте горщики, у які вільно поміститься коріння рослини. Не забувайте, що навколо нього має лишитися місце для землі: для малих горщиків – завтовшки палець, для великих – два пальці. Щоб дізнатися, чи підійде нова ємність для рослини, помістіть у неї старий. Якщо вона легко входить у новий вазон, отже, вибір вдалий.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook