Дитина боїться спати сама. Що робити?

До якого віку дитина має спати з мамою? У ліжечку чи біля мами? Що робити, якщо дитина боїться спати сама? Поради психолога.

“Допоможіть розв’язати проблему, яка не дає спокою моєму чоловікові. Річ у тім, що він часто їздить на заробітки й не буває вдома по 2–3 місяці. У цей час я беру до себе в ліжко трирічну доню. Коли приїжджає чоловік, дитина сердиться, що він спить зі мною. Мовляв, я сплю з мамою, а ти йди на диван. Уявляєте? Доходить до скандалу. Навіть якщо засне з нами, а потім ми перенесемо доню в іншу кімнату, вона прокидається серед ночі в істериці. Каже, що боїться спати сама. Я кохаю чоловіка, але й доньку шкода – зайвий раз нервується, сердиться на тата… ”
Аліна С., Хмельницька обл.


З такою проблемою стикається більшість молодих батьків. Звісно, дитина не має спати з батьками в одному ліжку. Але привчати її спати окремо слід делікатно, поступово. Психологи вважають, що з мамою корисно спати лише немовлятам. А коли дитя вже не просить уночі пити й може сходити на горщик – саме час облаштувати йому окреме ліжечко.

Якщо малюк боїться спати в темряві – купіть тьмяний електричний ліхтарик, який світитиме всю ніч. Сучасні ліхтарики не потребують багато електроенергії, та й ви будете спокійні, що син чи донька не потерпатиме від нічних кошмарів.

Звідки родом дитячі страхи?

Уявіть, немовлятко дев’ять місяців жило у вашій утробі. Почувалося чудово, звикло до маминого серцебиття, навчилося вловлювати мамин настрій. Неонатологи обстоюють думку, що ці відчуття нікуди не зникають, а ще мінімум півроку зберігаються. Але все навкруги змінюється!!! Замість звичної темряви – яскраве світло, дивні звуки, холод… Треба самостійно дихати, а щоб погодували – ще й крикнути!

Але коли на руки бере мама, стає так спокійно… Саме тому педіатри радять: щоб у новонародженого сформувалася здорова нервова система (а сьогодні вона така лише в одного з десяти малюків), йому вкрай потрібно до певного часу спати з мамою.

У колисці чи біля мами?

Зазвичай сон дитини лікарі називають неглибоким. Для немовляти це нормально. Природа продумала все до дрібниць: якщо малюк попирхнувся, хоче кашлянути чи задихається, йому легко вийти зі сну і поінформувати, мовляв, зі мною щось не так.

Коли мама та дитина сплять окремо, для малюка це стрес. І захисною реакцією стає глибокий тривалий сон. А це може бути небезпечно.

Останнім часом багато говорять про синдром малюкової смертності – коли під час сну зупиняється дихання. Звісно, таке трапляється нечасто. Але ліпше, коли мама буде поряд і відчує, що з дитиною щось не так. Варто лише торкнутися малюка й розворушити його.

Ще один плюс – коли мама та дитина сплять поряд, малюк спокійний, його мозок і нервова система формуються правильно, а в мами ще й додатково прибуває молоко. Навіть якщо мама вдень працює, то вночі надолужує брак спілкування з дитиною.

Це – думки психологів. І вам вибирати, дослухатися до них чи ні. Але доведено на практиці: діти, які певний час спали у мами під боком, виростають спокійнішими, виваженішими та впевненішими.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook