Доктор біологічних наук: Болять коліна? Винен хребет!

Коліт, запор, розлади менструального циклу, нетримання сечі, імпотенція, болі у колінах і попереку, слабкість у ногах... Усі ці хвороби можуть бути викликані порушеннями у хребті. А вилікувати їх можна тільки вправами!

Лікар народної медицини, доктор біологічних наук Юрій ПОПОВ розробив комплекс вправ для довголіття й омолодження, у тому числі для лікування та профілактики захворювань хребта і всього організму, нормалізації обміну речовин і схуднення до норми.

Ці вправи ефективно збільшують рухливість хребців у поперековому і крижовому відділах хребта. Своєю чергою порушення у цих ділянках хребта можуть викликати різноманітні захворювання, зокрема коліт, запор, захворювання сечового міхура, розлади менструального циклу, нетримання сечі, імпотенцію, болі у колінах і попереку, поганий кровообіг у ногах, холодні ноги, слабкість у

ногах.

– Порушення у хребті призводять до затискання нервових волокон і, як наслідок, до порушення роботи відповідного органа, а в результаті до його хронічного захворювання, – пояснює лікар. – Захворювання, викликані механічними змінами у хребті, не можуть бути вилікувані жодними ліками, а тільки зворотними механічними діями на хребет, що відновлюють його нормальну форму і функціонування.

Для цього я розробив комплекс вправ, які не тільки тренують м’язи хребта і закріплюють хребці в нормальному положенні, але і призводять до нормалізації діяльності внутрішніх органів.


Вправа 1

Ефективно впливає на нормалізацію процесів у нирках, кишківнику, статевих органах, сечовому міхурі, ефективна при радикуліті, зменшує поперековий лордоз.

Лягти на спину, ноги зігнути в колінах, руки горизонтально витягнути за голову назад, сідниці якнайвище підняти над підлогою. Всю увагу зосередити на хребті у ділянці попереку і нирок. Напружити тіло, плавно й енергійно опустити тіло попереком вниз, але так, щоб сідниці на 1–2 см не дістали до підлоги. Потім швидко сідниці підняти якомога вище, потім знову опустити і т. д. Виконати кілька разів.


Вправа 8

Зменшує поперековий лордоз, добре зміцнює м’язи спини, людина починає сидіти прямо, не спираючись на спинку стільця. При цьому поліпшується кровопостачання ніг (важливо, коли ноги мерзнуть), зменшуються або зникають судоми в ногах.

Лягти на спину, випрямитися, ноги випрямити і витягнути, руки витягнути в горизонтальній площині за головою, пальцями однієї руки обхопити великий палець другої. Напружити все тіло, плавно й енергійно (попередньо втягнувши живіт), намагаючись тримати груди, голову і руки на одній лінії, нагинатися вперед, намагаючись пальцями рук дістати пальці ніг, і навіть намагатися взятися за великі пальці ніг.

Намагатися розтягувати хребет у попереку і вигинати спину в попереку назад. Потім плавно та енергійно розігнутися назад і зайняти вихідне положення. (Якщо важко виконувати вправу з витягнутими за голову руками, то спочатку можна тримати руки над грудьми.) Виконати вправу кілька разів. Бажано при нахилі вперед робити вдих, назад – видих.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook