9 веселих ігор, які дозволять вам виховати емоційно сильних дітей

Дітям набагато складніше керувати своїми емоціями, ніж дорослим. Саме тому вони часто примхливі, нервові, влаштовують істерики на рівному місці. Щоб цього уникнути, щоб заспокоїти дитину, потрібно допомогти їй позбутися зайвих емоцій.

1. Ні звуку!

Передавайте один одному дзвіночок так, щоб він не задзвонив. Покажіть дитині, як це потрібно робити – дуже дбайливо і тихо. Якщо вона захоче, нехай задзвонить в дзвіночок і уважно послухає, як той звучить.

Якщо дітей багато, сядьте в тісне коло. Спочатку передавайте дзвіночок сусідові, а потім того, хто сидить далі від вас. Добре, якщо для цього потрібно буде встати і підійти до когось. Головна умова – не порушувати тишу.

2. Змотати клубочок.

Запропонуйте дитині змотати в клубочок яскраву пряжу. Розмір клубка з кожним разом може ставати все більше і більше.

Будь ласка, повідомте йому, що цей клубочок чарівний – забирає смуток, печаль, злість і образи, як тільки починаєш його змотувати, так відразу ж і заспокоюєшся.

3. Я – повітряна куля.

Разом з дитиною надуйте кілька повітряних куль, потім з кожної повільно випустіть повітря. Уважно стежте за тим, як з кулі виходить потік повітря.

Потім попросіть дитину стати повітряною кулею: нехай вона набере через ніс в легені якомога більше повітря, а потім випустить його – повільно і плавно.

Нехай дитина розповість вам про ситуації, в яких вона відчуває себе повітряною кулею – коли її переповнюють емоції, коли прямо розпирає від злості, образи чи ненависті.

Запропонуйте в таких ситуаціях використовувати вправу “Я – повітряна куля”. Потім знову повторіть з нею цю дихальну практику.

4. Заспокій мишку.

Дайте дитині в долоньки пухнасту, м’яку, тендітну іграшку у формі мишки (або іншого звіра). Потім повідомте: «Ось потрапила до тебе в руки маленька мишка, вона така ніжна і беззахисна. Вона так боїться шуліки! Потримай її, поговори з нею, заспокій її».

Нехай дитина потримає в руках іграшку, погладить її, поговорить з нею, скаже їй добрі слова, заспокоїть. В процесі гри вона заспокоїться і сама.

5. Спокійна вода.

Увімкніть спокійну музику. Ляжте разом з дитиною на підлогу. Нехай займе зручну для себе позу. Поставте умову: якщо хтось ворухнеться, йому доведеться … Далі придумайте самі.

Інший варіант: можете не ставити ніяких умов, а просто запросити дитину спокійно полежати і послухати музику.

6. Не дай листку впасти.

Ця проста, але дуже весела гра полягає в тому, щоб не дати клаптику паперу впасти на підлогу. При цьому не можна використовувати руки і інші предмети. Дозволяється тільки дмухати на невеличкий клаптик так, щоб він завжди був у висячому положенні.

4. Як росте дерево.

Увімкніть спокійну музику, вимкніть світло в кімнаті або затуліть штори. Запропонуйте дитині повторювати за вами. Уявіть, що ви паросток, що пробивається крізь землю, щоб стати деревом.

Опустіться на коліна, голова теж опущена, далі почніть “розпускатися” – витягати руки і повільно підніматися слідом за ними. Рухи довільні і повільні. В кінці у вас повинно вийти високе дерево. Для цього витягніть вгору, станьте навшпиньки.

Виконуйте цю вправу перед сном, коли укладаєте дітей спати.

8. Юний археолог.

Опустіть кисть руки в миску з кінетичним або звичайним піском (можна взяти будь-яку крупу) і засипте її. Дитині потрібно обережно «відкопати» руку – тобто зробити археологічні розкопки.

При цьому не можна доторкатися до кисті руки. Як тільки дитина торкнеться вашої долоні, вона одразу змінюється з вами місцями.

9. Ласкаві дотики.

Підберіть 6-7 дрібних предметів різної фактури: шматочок хутра, пензлик, скляний флакон, намиста, вату і т. Д. Все це викладіть на стіл. Запропонуйте дитині оголити руку по лікоть, а потім поясніть, що по руці ходитиме «звір» і торкатиметься ласкавими лапками.

Треба з закритими очима вгадати, який «звір» торкався до руки, тобто відгадати предмет. Дотики повинні бути погладжуючими, приємними.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook