10 способів пришвидшити метаболізм і худнути без зайвих зусиль

Для всіх, стурбованих проблемою надмірної ваги, на перший план виступає питання, як прискорити метаболізм в організмі? Які вжити заходи, щоб перехитрити генетику, свій вік, гормони, тип статури і навіть стать? Ми розповімо про деякі секрети схуднення.

Швидкість обміну речовин у різних людей дуже відрізняється, настільки, що одні змушені мало їсти, щоб не рости в ширину як на дріжджах, а інші можуть слона з’їсти і їм хоч би що. Багато хто помиляється, вважаючи, що їм треба до знемоги навантажувати себе: тренування в тренажерних залах, фітнес, біг, а також постійно контролювати, що вони їдять, а краще не їсти взагалі. У корені помилкова думка.

Якщо намагатися худнути за рахунок голоду і анаеробних навантажень (буде то біг, катання на велотренажері або велосипеді або плавання в басейні), то таким чином організм почне збільшувати жирову масу, але не худнути.

Тому що для клітин ви влаштували голод, і вони щосили будут на всякий пожежний випадок запасатися всім, чим тільки вдасться.

Що таке Метаболізм?

Це неймовірно складний процес перетворення їжі, яку ми вжили, в енергію. Його можна розділити на 4 частини:

  1. Метаболізм, спрямований на фізичні навантаження, щоб ми могли працювати, виконувати свої звичайні щоденні функції, рухатися взагалі.
  2. Метаболізм, спрямований на терморегуляцію, щоб нам не було холодно взимку або занадто спекотно влітку, наше тіло витрачає енергію для нормалізації своєї температури.
  3. Метаболізм, спрямований на травлення (процеси перетравлення їжі та її засвоєння).
  4. Метаболізм, спрямований на функціонування внутрішніх органів, протікання процесів, що відбуваються всередині клітин. Щоб наше серце калатало, кров бігла, ми думали, дихали, нам необхідна енергія. Достатня кількість їжі дає нам цю необхідну енергію. Якщо ви не даєте енергію (мало наїдатися калорій протягом дня) для своїх клітин, організм руйнується, не здатний адекватно виконувати свої функції. Ось чому голодні дієти призводять до набору ваги – організм рятує вас від голодної смерті.

Так ось, 80% енергії, яку в вигляді калорій ми отримали з їжі, організм розподіляє на 2,3 і 4 пункти, тобто, на травні процеси, терморегуляцію і функціонування органів і систем. Решта 20% йдуть на виконання фізичних навантажень. І коли ви посилено бігаєте, стрибаєте, плаваєте або крутите педалі, ви додаєте до цих 20%, в кращому випадку, 2%. Однак, що радує, процес зниження ваги триває навіть після того, як ви закінчили тренуватися.

Отже, якщо ми зібралися худнути, нам необхідно прискорити метаболізм. Як це зробити – ось про це поговоримо детальніше.

11 способів, як прискорити метаболізм в клітинах

1. Які б фізичні вправи ви не вибрали, своє тіло треба навантажувати постійно. Обмін речовин буде прискорюватися за будь-якої фізичної актівності.

Якщо ви звикли виконувати комплекс фізичних вправ ввечері, це допоможе спалювати жир і уві сні. Хоча буває і так, що для багатьох вечірні фізичні навантаження можуть привести до проблем зі сном.

Якщо ви помічаєте, що погано засинаєте, збуджені після вечірніх занять, значить, вам необхідно закінчувати тренування хоча б години за три до сну.

2. Їжте більше білкової їжі. Разом з фізичним навантаженням це допоможе вам збільшити м’язову масу. М’язові тканини в 300 разів мають більш інтенсивний метаболізм, ніж жирові. Чим м’язів ви маєте більше, тим більше згорає калорій.

3. Прискорює метаболізм частий прийом їжі. Якщо ви голодуєте, пропускаєте сніданок або будь-який інший основний прийом їжі, організмом виділяються гормони, завдання яких зменшити обмін речовин, з тією метою, щоб у трильйонів наших клітин наскільки можна довше не наступав голод. Ось такий у нас турботливий організм.

4. Всі процеси обміну протікають у водному середовищі. Не п’єте воду, твердите, що вона вам не лізе, не смачна і інше? При цьому, який рік боретеся з надмірною вагою? Може, варто, нарешті, почати пити просту воду?

5. В стані глибокого сну організмом виробляється певний гормон, його називають гормоном росту, який безпосередньо прискорює метаболізм. Ви солодко спите, а в цей час оновлюються клітини мозку і згоряють калорії! Хіба не це мрія всіх, хто бажає знизити вагу: нічого не робити і худнути?

6. Різні види масажу чудово прискорюють обмін речовин. За допомогою масажу медом прискорюється кровообіг в клітинах, відновлюються м’язи, і це призводить до прискореного метаболізму. Таке ж дію вакуумного масажу, плюс цей масаж допомагає виводити надлишок рідини з тканин і токсини. Якщо ви вирішите сходити на антицелюлітний масаж, ви чудово прокачає лімфу, розженете кров, що, само собою, спричинить прискорення обміну речовин.

7. Відвідування лазні і сауни добре впливає на психічне і фізичне здоров’я. Ви очищаєте клітини від шлаків, глибоко дихаєте, пори розкриваються, кров біжить жвавіше, серце активно працює і наш обмін речовин прискорюється – що ще треба?

8. Навіть простий контрастний душ дозволить вам прискорити метаболізм в ваших клітинах, а також збереже пружність тіла. Під час прийому контрастного душу можете поступово зменшувати температуру, почавши з 34 градусів, знизити до 20, пам’ятаючи, що контрастний душ завжди необхідно завершувати холодною водою.

9. Частіше бувайте на сонці і дихайте свіжим повітрям. Кисень допомагає запустити спалювання жиру, а під впливом сонця в організмі відбувається синтез вітаміну Д, прискорюються обмінні процеси і ми стаємо більш активними. Це не означає, що можна цілий день біфштексом лежати на пляжі під сонячними променями. Але якщо ви бачите, що за вікном сяє сонце, не сидіть вдома, вийдіть на прогулянку.

10. Найприємніший засіб прискорити метаболізм – секс. Займаючись любов’ю, ми посилено киснем насичуємо кров, покращуємо доставку до тканин поживних речовин, підвищуємо настрій і активно спалюємо надлишок калорій.

Існує безліч способів прискорити метаболізм, навіть якщо вам здається, що ваше тіло діє проти вас і не дає вам схуднути, що б ви не робили. Насправді, все навпаки: ваше тіло – ваш самий надійний помічник по дорозі до здоров’я і стрункості. Використовуйте всі рекомендації, насолоджуйтеся самим процесом і не зациклюйтеся на результатах.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook