-
Інтенсивний звук, навіть якщо він нетривалий, може пошкодити структуру внутрішнього вуха. Шум на роботі, в транспорті, а також пов’язані з шумом заняття та розваги значною мірою впливають на порушення слуху.
Як вважають спеціалісти, чим довше людина перебуває під впливом звуку, рівень гучності якого перевищує 85 дБ, тим більше знизиться в майбутньому її слух. Чим гучніший звук, тим швидше прогресує туговухість.
-
Без шкоди для слуху можна витримати звук електродрелі (100 дБ) протягом 2 годин. Зі збільшенням гучності звуку на 10 дБ його дія на орган слуху зростає в 10 разів. При рівні гучності близько 120 дБ звук викликає больові відчуття. Тривалий вплив шуму рівнем понад 100 децибел (дБ) може призводити до істотного зниження слуху аж до повної глухоти. Тому шкоди від гучної музики ми отримуємо набагато більше, ніж задоволення і користі.
- Середній рівень гучності звичайної розмови становить 60 дБ. Дитячий плач, шум роботи різноманітного офісного обладнання, пилососа – 80 дБ. Звук музики в нічному клубі – 110 дБ. Гучність автомобільного сигналу – 120 дБ. Шум літака, що пролітає поруч, – 140 дБ. Гучність вибуху – 200 дБ.