Здоров'я та краса Консультація лікаря

Знизити холестерин допоможуть яблука

Високий рівень холестерину часто ніяк не дає знати про себе, поки не з’являться серйозні наслідки…

Одним з найнебезпечніших вважається закупорка кровоносних судин. Щоб знизити холестерин в крові в першу чергу необхідно змінити раціон харчування, стверджують лікарі. Один з найпростіших спосіб – почати їсти яблука.

Згідно з дослідженням, опублікованим в “Американському журналі клінічного харчування” (The American Journal of Clinical Nutrition) всього два яблука в день можуть значно знизити рівень “поганого” холестерину в організмі. Зокрема, в дослідженні розглядалося вживання яблук сорту Renetta Canada (Канадський ренет).

“Люди, які щодня з’їдали два великих яблука з високим вмістом поліфенолів, мали більш низький рівень ЛПНЩ, також відомого як “поганий” холестерин, при цьому ніякого зниження рівня “хорошого” холестерину не спостерігалося”, – заявили вчені. На їхню думку, позитивного ефекту вдалося домогтися за рахунок вмісту у фруктах великої кількості клітковини і поліфенолів.

Вважається, що ці рослинні сполуки здатні захищати від серцевих захворювань і навіть деяких видів раку.

В яблуках міститься різновид корисної клітковини – пектин, який здатний блокувати всмоктування частини холестерину з кишечника в кров. Лікарі рекомендують вживати від п’яти до 10 грамів клітковини в день.

Дата публікації: 19.01.2022 img Поділитися