Відпочинок Духовність

Зілля, освячене на Спаса, має чудодійну силу: захищає сім’ю від сварок і приносить удачу в дім

14 серпня святкують Маковія, або як його ще називають, Перший Спас. Цього дня освячують мак, воду і букет. У ньому обов’язково мають бути голівки маку, квіти і зілля. Рослини для цього букета добирають неспроста.

КОЖНА РОСЛИНА У БУКЕТІ МАЄ ПРИЗНАЧЕННЯ

Зібрані для спасівського букета трави обв’язують червоною стрічкою. Кожна рослина у цьому букеті має своє призначення.

  • М’ята має оберігати сім’ю від від усякої напасті й додавати здоровя.
  • Калина – символ дівочої краси.
  • Нагідки – оберіг від недуг.
  • Материнка – оберіг роду.
  • Буркун береже сім’ю від сварок.
  • Головки маку – символ достатку, родючості, захист від злих сил.
  • Гілочки полину приносять удачу в дім.

СВЯЧЕНИЙ МАК-ВИДЮК ПРОТИ ЗЛИХ СИЛ

Здавна жінки святили ще й мак-видюк (дикий мак). Його використовували проти відьмарства, обсипали ним дім для захисту від злих сил. На Поліссі свячений видюк використовували для викликання дощу. Якщо тривала посуха, сім удовиць зносили свій видюк до криниці, змішували його разом, засипали у воду і розмішували хлібною лопатою. Невдовзі мав піти дощ.

ЩОБ ГОЛОВА НЕ БОЛІЛА

Освяченими маковійчиками вдома прикрашали образи, використовували в якості оберегів та ліків. Свячені трави та квіти клали у купіль дитині, щоб росла здорово. Відваром мастили скроні, щоб не боліла голова. Зі свячених волошок робили кропильце, яким свяченою водою кропили молодих на весіллі або проводжали когось у далеку путь.

Свячене зілля кидали у колодязь, щоб посвятити у ньому воду. Її вважали корисною для вагітних, породіль, малих дітей і для всіх, хто заслабне.


СВЯЧЕНИЙ МАК ЗАХИЩАЄ ВІД ВРОКІВ

Свяченим маком захищалися від відьом, а також обсипали дім і худобу від пристріту. Ця традиція збереглася і в наш час. Наприклад, доти, як війти в нове житло, відвідати недобрих людей або внести новонародженого в дім, рекомендується посипати свяченим маком біля порогу або по кутках житла.

 

Дата публікації: 14.08.2018 img Поділитися