зрада

Ліки від зради: чому хтось зраджує, а хто сь – ні?

Зрада - це пластир на рану: спроба відвести погляд і змінити фокус з болючого на приємне, але це не допомагає. Істинні причини, чому люди зраджують, глибокі і сягають корінням дитинства.

Любовний трикутник – найчастіша історія на консультаціях у психолога. Жінка-коханка чи чоловік-коханець – не важливо. Механіка психіки буде +/- однаковою. Сьогодні хочу розібрати глибинну причину зради.

Що штовхає людину до зради?

Наприклад, зрада може розпочатися з:

  • “Мені не вистачає сексу”,
  • “Мені мало уваги від чоловіка”,
  • “У нас немає емоційної близькості”,
  • “Він не цікавиться мною” та ін.

І замість діалогу, обговорення, вибудовування нових потреб та правил у стосунках стається зрада. Коханець/ца стає милицею у стосунках. З’являється відчуття наповненості, ситості, менше напруження і начебто все зрівнюється, нормалізується. Ніби…

Це відчуття не нескінченне, тому коханець/ка – це пластир на рану, спроба відвести погляд і змінити фокус з болючого на приємне: “Я не можу отримати все, що мені потрібно від партнера, тому я піду це шукати в іншому місці, в іншої людини”.

Хтось роками так живе і підтримує в собі це відчуття недостатності, навіть людина, яка вибирає зраду, сама не може задовольнити свої потреби повною мірою. Не може попросити, домовитися, обговорити, відмовити тощо.

І тоді зрада має дві сторони:

  1. Глибинна проблема: відчуття недостатності.
  2. Комунікаційна проблема: складно говорити про себе, свої бажання, взагалі говорити з партнером про “подобається/не подобається” (звичайно, ноги ростуть з першої, як говорити, якщо ти думаєш, що у тебе недостатньо права на це?!?)

У чоловіків усе просто, у жінок – усе складно, – знаєте чому?

Чи можна “вилікуватися” від зрад?

Лікування від зрад як поведінкового патерну – це закриття відчуття недостатності. Коріння проблеми точно росте з дитинства:

  • недостатньо уваги мами, розлучення батьків, зради у батьків як приклад, недостатньо похвали, обіймів, любові;
  • відмови у здійсненні “хочу” від батьків і тут же здійснення цих “хочу” від бабусі, тітки чи друзів
    фрази “рот закрий/твою думку ніхто не питав/ підростеш і тоді../не дуже багато ти хочеш..” і тд.
  • робота з установками про неможливість знайти партнера, побудувати сім’ю за своїми бажаннями та правилами; установки про вік та можливість зустріти партнера;
  • робота зі страхами самотності, непотрібності, покинутості, відмови від партнера, засудження сім’ї, відчуттям “не впораюся”;

Якщо є мета побудувати гармонійні, наповнені, близькі стосунки у коханні, задоволенні та радості, то до мети можна рухатися. Можна зцілювати травми та вибудовувати нові патерни поведінки, акуратно та дбайливо вводити їх у життя.

Авторка – психологиня Єлизавета Астаніна

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook