Діти Життєві історії

7 фраз, які батьки повинні казати дітям щодня

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти виросли розумними, впевненими в собі, і намагаються зробити для цього все, що в їх силах. Інколи все, що потрібно дитині — це любов, а її проявляти можна не лише словами “Я тебе люблю”. Читайте далі!

Ви можете багатьма способами показати дитині свою любов, не кажучи самої фрази “Я тебе люблю”. Карен Сальмансон, письменниця, гуру позитивного мислення, пропонує батькам 7 альтернативних способів висловлення своєї любові та турботи. Їх не потрібно використовувати кожного дня, але й про них ніколи не варто забувати.

1. Я вірю в тебе

Я казала своєму 3-річному сину Арі “Я вірю в тебе” настільки часто, що він почав використовувати цю фразу у відповідь.

Смішний приклад: одного дня я перевернула всю квартиру, шукаючи ключі. Я впала розчарована на диван, тому що так і не знайшла їх. Раптом, я відчула, як хтось смикає мене за штани. Це був Арі.

“Мамо, – сказав він, – я знаю що ти можеш знайти свої ключі. Я в тебе вірю”.

Його слова змусили мене підвестися і заглянути під диван. Еврика! Саме там я їх і знайшла.

Тому так, я дуже вірю в рушійну силу слів “Я в тебе вірю!”.

2. Ніколи не здавайся

Насправді, я повторюю ці слова своєму сину тричі, це змушує його сміятися. А, як відомо, сміх допомагає позбутися стресу, мотивує рухатись вперед.

Однак, останнім часом, я зрозуміла, що цих слів замало. Ми з сином разом складали пазли. Арі постійно намагався втиснути пазл в невідповідну частину картинки, повторюючи “Ніколи не здавайся! Ніколи не здавайся! Ніколи не здавайся!”.

Я виправила його, сказавши: “Ніколи не здавайся! Ніколи не здавайся! Ніколи не здавайся! Але якщо ти робиш щось неправильно, тоді зупинись, обдумай все, і придумай нову стратегію!”.

“Нову стратегію?”, – запитав він.

“Так, – сказала я. – Якщо ти продовжуватимеш робити помилки, то нічого не отримаєш в результаті. Інколи потрібно шукати новий спосіб щось вирішити чи зробити, придумати нову стратегію, щоб отримати результат”.

Тепер Арі розуміє, як важливо ніколи не здаватися, але, окрім цього, він відкритий до пошуку нових стратегій.

3. Ми вчимося в процесі

Ця фраза дає дитині зрозуміти, що не потрібно засмучуватись, коли ти помиляєшся. Нагадувати про це потрібно не лише під час складних викликів, але й перед важливими рішеннями і подіями.

4. Кожен фахівець колись був учнем — як і ти

Час від часу дітям потрібно нагадувати, що талановиті та успішні люди теж колись були новачками.

Діти повинні розуміти, що помилки — це нормально. Програвати і боротися — теж нормально. Але не нормально, коли помилки і поразки стають постійними. Поясніть дитині, що помилки — це тільки міст на шляху до мети, а старання, терпіння і наполегливість важливіші за досконалість.

5. Помилка — не твій вибір

Цю фразу дитині потрібно пояснити. Її суть полягає в тому, що завжди потрібно продовжувати старатись, вчитись, не засмучуватись через невдачі,  а сприймати їх як урок, ще один шанс для розвитку. Тому невдача — це не вибір. Це навчання, розвиток, бажання спробувати знову щось і знову.

6. Вчитись потрібно на кожній набитій ґулі

Кожного разу, коли ваша дитина розсипе щось, розіллє, розіб’є чи пораниться — не втомлюйтесь повторювати, що так вона засвоює певні уроки. А після цього запитайте її, що вона затямила з того чи іншого випадку.

Дайте дитині зрозуміти, що всі люди час від часу набивають ґулі, але після цього потрібно робити висновки, і не допускати повторення таких ситуацій.

7. Ти в безпеці, і тебе люблять

Згадайте часи зі свого дитинства, коли ви відчували любов і турботу своєї сім’ї. Це був час спокою, тепла і гармонії. Щоб дитина відчувала, що вона в безпеці, потрібно виховувати її в атмосфері любові. Тоді дитина буде рости сильною і хороброю, з нормальною самооцінкою.

Увечері, коли ви вкладаєте свою дитину спати, говоріть: “Ти в безпеці, і тебе люблять”. Ці спокійні і ніжні слова запам’ятаються на все життя, і навіть в дорослому віці допоможуть впоратися зі стресом.

Джерело

Дата публікації: 28.03.2019 img Поділитися