Жовтіє газон: причини пожовтіння трави і що робити

Чому жовтіє газон, які можуть бути причини цієї проблеми і як їх усунути. Як правильно поливати, косити і підживлювати газон?

Усі хочуть мати красивий густий соковитий зелений газон. Але, мабуть, кожен власник газону стикався такою проблемою: трава жовтіє, з’являються залисини.  Так, газон потребує ретельного догляду і швидко втрачає привабливість, коли щось йде не так. Ми з’ясуємо, чому жовтіє газон, які можуть бути причини цієї проблеми і як їх усунути.

Як саме жовтіє газон

Придивіться уважніше до трави. Є різні симптоми пожовтіння газону:

  • уся поверхня змінила колір;
  • з’явилися окремі ділянки з пожовклою травою;
  • з’явилися залисини.

Якщо ви помітили найменші зміни в стані трав’яного покриття, необхідно відразу почати лікування, адже від цього залежить кількість часу, яка знадобиться на відновлення і успіх в результаті.

Що призводить до пожовтіння трави

Існує кілька причин, які призводять до пошкодження трав’яного покриття і пояснюють чому жовтіє молодий газон, в тому числі:

  • неправильний полив (нестача або надлишок води);
  • нестача або надлишок корисних речовин;
  • помилки при стрижці;
  • неправильне укладання;
  • хвороби газону;
  • атака шкідників;
  • пошкодження людиною або тваринами.

Кожна причина пожовтіння газону вимагає свого рішення для її усунення. Правильно з’ясувати причину – це половина шляху до успіху.

Лінивий газон із мікроконюшини: економний і невибагливий

полив газону

Помилки під час поливу

Неправильний полив – найпоширеніша проблема, особливо в літню пору. У час, коли температура повітря досить висока, а кількість дощів мінімальна, – води газону може бракувати. І навпаки, від надмірного зволоження газон також може жовтіти. Наприклад, якщо газон розташований в низині, де навесні скупчується багато води, то корінці трави починають підгнивати, що може привести до її в’янення і пожовтіння.

Фахівці рекомендують виробити спеціальний графік, для того, щоб врахувати всі погодні умови, а також можливі зміни погоди.

  1. Потрібно, щоб в жарку пору року полив здійснювався вранці і ввечері (в полудень, коли температура повітря найвища поливати недоцільно).
  2. Якщо вдень пройшов дощ, то один полив можна скасувати.
  3. На газоні не повинні утворюватися калюжі. Потрібно переконається в тому, що поверхня рівна, без ям і горбів.
  4. Грунт не повинна бути перезволожений.
  5. Бажано, використовувати дощовики, які рівномірно здійснюють полив.
  6. Важливо стежити за тим, щоб температура води була не холодною – не нижче +10 С, контраст може негативно вплинути на стан газону.

Якщо газон тільки почав в’янути, то коригування поливу допоможе швидко розв’язувати проблему, але якщо з’явилися лисини, то догляд потрібно доповнити добривом для газону.

Брак або надлишок добрив

У пошуках відповіді на питання, чому жовтіють газони, постарайтеся пригадати, коли ви востаннє його підживлювали. Фахівціпоживних речовин негативно впливає на траву.

Як правило, удобрювати необхідно 3 – 4 рази за сезон, в залежності від стану газону. Бажано придбати спеціальні суміші, до складу яких буде входити азот, калій і фосфор. Цю суміш необхідно розвести у воді, відповідно до інструкції на упаковці, рівномірно розподілити по поверхні.

стрижка газону

Неправильна стрижка

Багато хто запитує себе, чому газон жовтіє після стрижки? Деякі господарі стрижуть газон раз місяць, що призводить до того, що зрізається більше половини рослини, а це для неї є великим стресом. Фахівці рекомендують стригти газон мінімум 2 рази на місяць, а то й частіше. Норма – 1 раз на 7-10 днів. Найкраще приступати до стрижки трави, коли вона відросте на 3-4 см вище необхідного розміру.

  1. Для партерного газону ідеальна висота повинна становити 4 см взимку, восени та в посуху і 3 см в літній період.
  2. Щодо стрижки садово-паркового (звичайного) газону, висота рослин повинна бути від 4 до 7 см, відповідно, косити траву слід, коли вона виросте до 10 см. За весь сезон садово-парковий газон стрижеться не більше 5-6разів .

Якщо ви не встигли вчасно підстригти, і трава сильно відросла, то зробити це рекомендується в кілька етапів, регулюючи висоту лез на газонокосарці. Підстрижіть спочатку тільки її кінці. Через 2-3 дні необхідно скосити траву коротше, а потім можна стригти її до рекомендованої висоти. За одну стрижку не рекомендується зрізати більше 5 см.

Час оновити квітник: які квіти можна посадити у серпні

Помилки при укладанні

Чому жовтіє молодий газон, якщо за ним доглядають правильно? Причиною може бути неправильне укладання. Якщо занадто густо посіяти траву, то корінці починають переплітатися, і не можуть отримувати належну кількість вологи, а також корисних речовин.

Часто господар навіть не встигає насолодитися красивою галявиною, як вона практично відразу набуває непривабливого вигляду. Якщо так сталося, то єдиним розв’язанням цієї проблеми буде заново висадити газон. Зміна поливу або підживлення не дадуть результату.

Інші причини

Жовтіти трава може і з інших причин:

  • грибок – борошниста роса, бура іржа;
  • знищення шкідниками;
  • екскременти тварин;
  • поховання будівельного сміття (отруюють ґрунт);
  • замерзання взимку.

Щоб усунути проблему, потрібно правильно підібрати лікування або підживлення, а головне – усунути першопричину.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook