Квітник Садиба

Час оновити квітник: які квіти можна посадити у серпні

Не всі квіти садять навесні та восени. Для деяких декоративних рослин найкраща пора для посадки – серпень. Якщо ви хочете мати красивий квітник – не проґавте цей час!

Можливо зробити так, щоб в кожний період часу в саду цвіли квіти, але для цього потрібно правильно вибрати час посадки. Наприклад, в серпні краще посадити дворічні квіти, щоб вони зацвіли наступного літа.

Гвоздика китайська

Існують як багаторічні види, так і однорічні, і дворічники види гвоздик. Особливо красиво дивляться види гвоздик для бордюрів. Найбільш ефектні гвоздики з великими махровими квітами і зубчастими пелюстками, але вони занадто теплолюбні. Для посадки в серпні підходять тільки дворічні холодостійкі гвоздики. Вибираючи гвоздики для посадки, зверніть увагу на опис, оскільки різні сорти садової гвоздики цвітуть в різний час цвітіння, висоту і розміри квітки.

Флокси

Мають суцвіття до 10 см в діаметрі, квітки з округлими або загостреними пелюстками. Більш популярні сучасні компактні сорти з яскравим забарвленням. Час цвітіння залежить від виду флокс, якщо підібрати флокси за термінами цвітіння, то вони будуть прикрашати сад з весни до глибокої осені. Флокси дуже добре живуть в саду, якщо умови їх вирощування наближені до природних. Низькорослі сорти мають висоту 40 см, середні 60 – 90 см. Тому, в залежності від виду, ці квіти можна садити в серпні на альпійській гірці, в квітнику, і в саду монокультури.

Шток-троянда або мальви

Вважаються бордюрними багаторічниками. Вони дуже прості у вирощуванні, невибагливі, від цього дуже популярні. Саджають їх вздовж парканів або на задньому плані квітника, оскільки в основному це високорослі сорти, які потрібно підв’язувати.

Садова ромашка

Невибаглива і садити й пересаджувати її можна не тільки в серпні, а в будь-який час, коли рослина не цвіте. Але все ж ці квіти краще садити в серпні, оскільки немає вже сильної спеки і рослини краще приживуться. Садова ромашка – декоративна, її модно використовувати для посадок у високих бордюрах, в групових посадках на газоні, вздовж огорож і стін.

Дельфініум

Якщо ви хочете привнести синій колір в сад, обов’язково посадіть дельфініум, він по праву вважається королем синіх квітів. Цим високим синім рослинам потрібно добре освітлене місце з легким затінком в полуденний час. Рослина посухостійка, не любить вогкості і застою вод. Догляд за дельфініумом вимагає підживлення мінеральним і органічним добривами. Крім синіх сортів, так само є види з рожевими і білими квітами.

Рудбекія

Мабуть, це найяскравіший багаторічник, який цвіте в другій половині літа і восени. Цвітіння досить тривале. Цвіте великими жовтими суцвіттями з конусоподібної чорною або коричневою серцевинкою. Посадка рудбекії можлива в будь-який добре дренований грунт, на сонячному місці або в легкій півтіні.

Маргаритки

Це багаторічна рослина, яку вирощують як дворічник. Цвіте маргаритка навесні і влітку, з травня по липень, можливе повторне цвітіння восени.

Незабудка

Низькорослі сорти незабудок традиційно висаджують у весняні клумби разом з тюльпанами. Високорослі сорти можна використовувати в трав’янистому бордюрі. Звичайне забарвлення – блакитне. Якщо вирощувати як багаторічник, то з часом цвітіння погіршиться, тому час від часу саджайте і пересаджуйте рослини.

Як садити і пересаджувати багаторічні квіти

Крім цього, в серпні ділять і пересаджують багаторічні рослини, які розрослися: кущі ірису, півонії, лілії, конвалій, примул. Ці квіти вже закінчили своє зростання і до вересня перебувають у стадії відносного спокою. А значить, саме час для їх розмноження діленням куща.

  1. Акуратно викопайте рослину, очистіть коріння від ґрунту і зріжте листя.
  2. Акуратно руками розділіть кущ на частини. Можна розділити кущ ножем на частини.
  3. Рани присипте деревним вугіллям.
  4. Посадкові ями добре удобріть, щоб кілька років рослини прекрасно цвіли.
  5. Коли будете садити квіти в серпні, обов’язково зазирніть в місячний календар і прогноз погоди. Якщо на вулиці стоїть 30-градусна спека, то пересаджувати квіти діленням, не варто. Велика ймовірність того, що вони не приживуться.
Дата публікації: 05.08.2022 img Поділитися