Квітник Садиба

Розмножуємо лілії: з однієї – до ста!

Бажано відвести для таких лілій окрему грядку з максимально сприятливими умовами, щоб нічого не заважало їм рости і розвиватися.

Можна відразу отримати багато дочірніх цибулинок улюбленого сорту лілії. Усе, що вам знадобиться, – цибулина, трохи субстрату і терпіння.

Перед посадкою відокремте кілька верхніх лусочок (допустимо знімати до 1/3 лусочок, якщо цибулина велика, але не перестарайтеся). Цибулину після цього відразу висадіть, а лусочки помістіть у поліетиленовий пакет із торфом. Якщо він зовсім сухий, злегка побризкайте водою з пульверизатора і почекайте, поки вбере вологу. Сильно зволожувати не треба!

Рівномірно розподіліть лусочки в ґрунті, закрийте або зав’яжіть чорний пакет і прикріпіть до нього етикетку з назвою сорту. Пакети можна скласти в коробку і зберігати вдома або на балконі (за температури 20 °С). Мине від двох тижнів до місяця, і ви помітите, що на кожній лусочці з’явилися маленькі цибулинки з корінчиками. Коли дітки підростуть, і в них з’являться сильні корінці, їх можна відокремлювати від луски і висаджувати в ґрунт. Якщо вже осінь, вкорінені лусочки разом із ґрунтом треба зберігати до посадки в холодильнику. Бажано відвести для них окрему грядку з максимально сприятливими умовами, щоб нічого не заважало їм рости і розвиватися. Зацвітають такі лілії на третій рік.

 

Дата публікації: 04.03.2017 img Поділитися