Квітник Садиба

Розмножуємо лілії: як з однієї квітки виростити сто

Лілії досить просто розмножувати. З однієї квітки можна виростити цілий квітник! Ми розповімо, як це зробити.

Можна відразу отримати багато дочірніх цибулинок улюбленого сорту лілії. Усе, що вам знадобиться, – цибулина, трохи субстрату і терпіння.

Перед посадкою відокремте кілька верхніх лусочок (допустимо знімати до 1/3 лусочок, якщо цибулина велика, але не перестарайтеся). Цибулину після цього відразу висадіть, а лусочки помістіть у поліетиленовий пакет із торфом. Якщо він зовсім сухий, злегка побризкайте водою з пульверизатора і почекайте, поки вбере вологу. Сильно зволожувати не треба!

Рівномірно розподіліть лусочки в ґрунті, закрийте або зав’яжіть чорний пакет і прикріпіть до нього етикетку з назвою сорту. Пакети можна скласти в коробку і зберігати вдома або на балконі (за температури 20 °С). Мине від двох тижнів до місяця, і ви помітите, що на кожній лусочці з’явилися маленькі цибулинки з корінчиками.

Коли дітки підростуть, і в них з’являться сильні корінці, їх можна відокремлювати від луски і висаджувати в ґрунт. Якщо вже осінь, вкорінені лусочки разом із ґрунтом треба зберігати до посадки в холодильнику. Бажано відвести для них окрему грядку з максимально сприятливими умовами, щоб нічого не заважало їм рости і розвиватися. Зацвітають такі лілії на третій рік.

Дата публікації: 19.04.2021 img Поділитися