Життєві історії Здоров'я та краса

Жіночий алкоголізм: причини і наслідки

«Все починалося із бокала шампанського або вина, потім підключилось пиво. Одного разу зрозуміла, що вже не можу відмовитись від алкоголю». Ось типова розповідь жінки-алкоголіка. Чим же небезпечний жіночий алкоголізм і чому краще не вживати спиртних напоїв?

Якщо 30 років тому на десять чоловіків чоловіків-алкоголіків була одна жінка, то на даний час це співвідношення 10:5. Нерідко слабка половина людства починає пити, наслідуючи сильну. І не дивлячись на те, що наркологи не виділяють жіночий алкоголізм, як окреме захворювання, вони признають, що у жінок залежність від алкоголю розвивається набагато швидше і протікає набагато важче.

Запої супроводжуються неадекватною поведінкою і нервовими зривами. З кожною чаркою жінка втрачає свою привабливість. Напухає обличчя, стрімко старіє шкіра, обвисають груди.

Багато хто каже собі: «Я не така, мене це не стосується, я зупинюся, коли захочу». Але ніхто з нас не знає цієї грані.

В чому ж причина таких важких наслідків жіночого алкоголізму? Вся справа у алкогольдегідродиназах. Це речовини, які розщеплюють спирт. Вони знаходяться у печінці людини. Вчені порахували, що у кожного п’ятого їх настільки мало, що навіть бокал шампанського для нього буде уже перевищеною дозою. А у жіночому організмі цих ферментів набагато менше, ніж у чоловічому. Саме тому жінки швидше п’яніють і важче переносять похмілля.

Тому, якщо вранці після веселої вечірки поправити здоров’я може тільки пляшка пива – це перший сигнал, що потрібно зупинитись самому або почати лікування. Причому наркологи вважають, що діяти потрібно радикально. Адже способів позбутися пагубної звички у жінок набагато менше. Наприклад вони практично не піддаються кодуванню. Страх смерті у разі зриву їх не лякає. Допомагає довготривала робота з психологом і медикаментозне лікування.

Дата публікації: 19.07.2019 img Поділитися