Здоров'я та краса Краса

Лимонник китайський зміцнить здоров’я і поверне молодість

Далекосхідний гість – лимонник китайський. Ми розповімо, як за ним доглядати, вирощувати, а також лікувальні властивості настоянки китайського лимонника при зниженому тиску, депресії, діабеті та погіршенні зору.

Неймовірно виглядає альтанка, обплетена швидкорослими ліанами рослини. Якщо у вас є цей красень, можна вбити відразу пару зайців: лимонник китайський отримає надійну опору, ви – тінисту альтанку, де можна сховатися від спеки, а в кінці літа милуватися гронами вогненно-червоних ягід.

Вирощування

Лимонник китайський можна назвати «сонцеїдом»: чим краще освітлення протягом дня, тим швидше він розвивається і росте, але коріння краще затінювати, оскільки воно не люблять пересихання грунту. Перед висадкою копається траншея (яма): півметра в глибину і шириною близько 60 см. Цього має вистачити, тому що коріння рослини розташовуються здебільшого ближче до поверхні землі. Дно засипається шматками цегли, далі – 30 см гарної землі і рясно поливається. Далі висаджується лимонник китайський, присипається перегноєм з листям і грунтом. Відразу ж потрібно встановити міцну опору і добре полити рослину.

Як правильно збирати врожай

Зривають ягоди на початку осені, після повного дозрівання. Прибирання треба проводити гострим ножем і дуже обережно, щоб при зрізанні ягід не поранити рослину, інакше плодоношення може припинитися. Укладати плоди треба в емальований посуд, вербові корзини або бочки. При зіткненні з соком алюмінієвий посуд сильно окислюється. У медицині використовують не лише ягоди, але і всі частини рослини.

Лимонник китайський: застосування в медицині

Багато хто знає про тонізуючі властивості рослини, здатні підтримати організм після надмірних розумових, фізичних навантажень або після тяжкої хвороби. А настоянка китайського лимонника в комплексі з медичними препаратами може бути досить корисною і при інших захворюваннях, наприклад при зниженому артеріальному тиску, депресії (знижує дратівливість), зниженні потенції, діабеті, погіршенні зору.

Як приймати аптечну настоянку, можна прочитати на вкладиші, що є в кожній коробочці. Можна також приготувати лікарські засоби з садової рослини самостійно.

Домашні зілля з лимонника

Найпростіше – чай з листя, який надає тонізуючу дію. Треба літром окропу залити пару ст. л. листя і дати їм настоятися, а потім пити як чай (можна додати цукор за смаком). Для настойки необхідно подрібнити ягоди, висипати в спирт (1:2), дати постояти 10-13 днів в темряві. Пити до 3-х разів на день по чверті чайної ложки, приймати близько місяця.

Дата публікації: 04.02.2019 img Поділитися