малина

Зберіть листочки малини і висушіть: це чай від всіх бід

У малині корисні не тільки ягоди. Листя малини також має багато корисних властивостей для здоров'я і краси.

Листя малини застосовують у вигляді відвару, настоянки, чаїв. Роблять з листя мазь. Воно має багатий біохімічний склад, в ньому міститься аскорбінова кислота, флавоноїди, органічні кислоти, мінеральні солі, в’яжучі та дубильні речовини, також в листі містяться саліцилати, які діють аналогічно аспірину.

Які властивості має листя малини?

Малинове листя вживають при лікуванні простудних захворювань, як жарознижувальний і потогінний засіб. Настій з нього має також протизапальну та відхаркувальну властивість, використовується як профілактичний засіб під час епідемій вірусних інфекцій. При бронхітах, сильному кашлі, ангінах та інших запальних захворюваннях дихальних шляхів використовуються листя малини як у вигляді чаю (настою), так і у вигляді ополіскувача для горла.

Флавоноїди, що входять до складу листя, мають кровоспинні властивості, користь флавоноїдів неоціненна при лікуванні захворювань, які викликають кровотечі. Листя малини використовується при лікуванні геморою, шлункових кровотеч, колітах і ентероколітах. Ця сировина також відома і антитоксичною дією, виводить з організму шлаки і токсини. В’яжучі властивості допомагають при розладах травлення і проносах.

Могутня зміцнювальна дія – ще один великий «плюс», яким володіє листя малини. Його використовують в складі вітамінних чаїв та напоїв для зміцнення імунітету. Полоскання ротової порожнини відваром листя допомагає позбутися від стоматиту та запальних процесів на яснах. Допомагає листя малини і при багатьох жіночих хворобах, можна приймати сидячі ванни з відваром з листя, при внутрішніх проблемах готують розчини для спринцювання і обробляють внутрішню поверхню статевих органів.

Радимо також прочитати: П’ять властивостей малини, про які варто знати

Листя малини для шкіри і волосся

  • Свіже листя малини, подрібнене в дрібну кашку, використовують як маску для обличчя, що рятує від вугрової висипки і запалень на обличчі.
  • Відваром листя вмиваються для профілактики вугрів і гнійників.
  • Мазі, на основі малинового листя, використовуються при лікуванні різних шкірних хвороб: екземи, псоріазу, шкірних висипах. Мазь готують так: з свіжозібраної сировини віджимають сік і змішують з вазеліном або вершковим маслом в пропорції 1:4.
  • Спиртовий настій листя малини – відмінний засіб від укусів різних комах, примочки до місць укусів дозволяють швидко зняти набряклість, свербіж і почервоніння.
  • Відвар листя малини використовують також для зміцнення і покращення росту волосся.

Листя малини у народній медицині

У народній медицині листя малини найчастіше застосовують для лікування:

  • Застуди, грипу, ГРВІ.
  • Захворювань, що супроводжуються кровотечами: геморої, виразки, коліти, кровотеч прямої кишки і гінекологічних.
  • Запальних захворювань шлунково-кишкового тракту.
  • Стоматитів, гінгівітів та інших захворювань порожнини рота.
  • Гінекологічних захворювань.
  • Шкірних захворювань, зокрема акне.
  • Також листя малини використовують для зміцнення імунної системи і оздоровлення всього організму.
  1. Розім’яті свіжі листки малини прикладають до ударів, до гемороїдальних шишок, до ран, які довго не загоюються. 
  2. Відвари і настоянки листя застосовують всередину при багатьох захворюваннях. Ними ополіскують горло і використовують для спринцювання і ванн, обробляють шкіру і промивають очі при кон’юнктивіті.
  3. Настоянку листя можна застосовувати при укусах комах. Вона знімає набряк, запалення, свербіж.
  4. Відвар листя можна використовувати для ополіскування волосся для прискорення росту та зміцнення структури.

Листя малини можна вживати не всім!

Листя малини має певні протипоказання, які слід враховувати перед його використанням у народній медицині. Основні з них включають:

  1. Алергічні реакції. У деяких людей може виникнути алергія на листя малини, що може проявлятися висипанням, свербежем, набряками та іншими алергічними симптомами.
  2. Вагітність. Листя малини можуть викликати скорочення матки, тому їх слід використовувати з обережністю під час вагітності, особливо в першому триместрі. Перед вживанням краще проконсультуватися з лікарем.
  3. Грудне вигодовування. Хоча листя малини іноді використовують для стимуляції лактації, їх слід використовувати з обережністю, оскільки вплив на дитину може бути невідомим.
  4. Шлунково-кишкові захворювання. Людям з гастритом, виразковою хворобою шлунка або іншими серйозними шлунково-кишковими захворюваннями слід уникати вживання листя малини без консультації з лікарем, оскільки вони можуть дратувати слизову оболонку шлунка.
  5. Гіпотонія. Листя малини можуть знижувати артеріальний тиск, тому люди з гіпотонією повинні бути обережними при їх вживанні.

Завжди краще проконсультуватися з лікарем перед використанням листя малини або інших рослинних препаратів, особливо якщо у вас є хронічні захворювання або ви приймаєте інші ліки.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook