Застільна ревізія: топ найшкідливіших продуктів святкового столу

Які продукти святкового столу вважаються найшкідливішими, та чим їх можна замінити, розповідає нутриціолог.

«Святковий стіл можна зробити цілком здоровим, якщо правильно спланувати режим харчування та склад продуктів», – впевнена луцька фуд-тренерка Наталія Тарапата. «Таблоїд Волині» вирішив розпитати нутриціологиню, які продукти святкового столу вважаються найшкідливішими, та чим їх можна замінити.

Пізні застілля не є фізіологічними через прив’язку організму до циркадних ритмів, які регулюються у тому числі гормонально. Основний нутритивний об’єм має вжитися зранку та вдень, робота ферментної системи у цей час набирає максимальних обертів, тож засвоєння буде краще, а робота організму – фізіологічніша. Для вечора ж бажано обрати легкі страви та сфокусуватися переважно на спілкуванні за столом, обміну енергією з близькими людьми, на естетиці свята та на тонких смаках страв», – каже фуд-тренерка.

Наталія Тарапата радить влаштувати ревізію святкових рецептів та замінити шкідливі продукти корисними:

  • майонез або рафіновані олії – на домашні соуси та заправки й здорові нерафіновані олії (грецький йогурт, оливкова олія extra virgin, бальзамічний оцет, песто, свіжий сік цитрусових);
  • м’ясні напівфабрикати – на цільні м’ясо, птицю, морепродукти;
  • магазинні соки та газовані напої – на напої з ягід, узвар, домашній пунш та чай;

куповану випічку з трансжирами, борошном вищих ґатунків та хімічними додатками – на домашні вироби з простих інгредієнтів.

«Основними святковими стравами бажано зробити салати з великим вмістом листових овочів, зелені, білка та здорових жирів (птиця, яйця, жирна морська риба, морепродукти, авокадо, сири, горіхи) – це забезпечить ситість саме здоровими продуктами», – додає нутриціологиня.

Вуглеводні страви (випічку, фрукти) фуд-тренерка радить поєднувати з білками та жирами.

«Це зменшуватиме інсулінові викиди, а також збільшуватиме час та якість травлення страви, що збереже кишківник і кишкову мікрофлору у більш здоровому стані», – пояснює Наталія Тарапата.

Алкоголь варто вживати дуже помірно, не змішуючи його з їжею.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook