Ми не уявляємо свого життя без телефона! Діти часто взагалі не випускають гаджети з рук. Тому дуже актуальною залишається проблема гаджетозалежності. Дедалі частіше у дітей та підлітків через залежність з’являються ознаки депресії. Є певні ознаки, які вказують на те, що у дитини залежність від гаджетів. І це може бути небезпечно!
Про ознаки залежності від гаджетів у дитини розповіла психологиня Вікторія Титова. Батьки, зверніть увагу, чи є у вашої дитини такі особливості поведінки:
- підвищена дратівливість,
- нетерплячість,
- тривога,
- непосидючість,
- порушення сну,
- збуджений стан.
Якщо дитина буде гратися на телефоні по годині на день, це навряд завдасть їй шкоди. Діти, які користуються гаджетами половину дня і більше, страждають на постійні перепади настрою. Велика активність у телефоні планшеті, комп’ютері неминуче веде до нервового перенапруження та істерик.
Не замінюйте спілкування на гаджети
Діти часто замінюють живе спілкування гаджетами, адже батьки завжди зайняті. Натомість дітям для гармонійного розвитку просто потрібне вільне живе спілкування з людьми. Це можуть бути як однолітки, так дорослі. Для дітей важливі активні ігри з однолітками, командні види спорту.
Зараз нерідко можна побачити, як телефон або планшет дають навіть немовлятам. Аби посиділи тихенько, щоб поїли гарно, щоб не вередували в дорозі…
Маленьким дітям, на думку психолога, взагалі протипоказані різні гаджети. “Більше розмовляйте з дітьми, гуляйте, грайтеся, це набагато корисніше, – каже спеціаліст. – Якщо дитина ще не вміє читати, то ви читайте, а вона нехай розглядає картинки і разом обговорюйте прочитане. Час проведений разом – безцінний!”