Здоров'я та краса Сам собі лікар

Їсти і худнути, або Як працюють таблетки і дієтичні добавки для схуднення

“Без виснажливих дієт і тренувань всього за місяць позбутися надцять кілограмів зайвої ваги” обіцяють виробники таблеток і дієтичних добавок для схуднення. Ми з’ясували, чи дійсно вони працюють і чи безпечні для здоров’я?

Мода диктує свої правила, і ми на догоду їй часом віддаємо найдорожче – власне здоров’я. Нині, коли боротьба із зайвими кілограмами набула форми масового божевілля, виробники засобів для схуднення дедалі активніше зваблюють нас рекламами: «Екологічно чистий, натуральний рослинний продукт, створений з екстрактів трав провінції Юньнань. Дозволяє без виснажливих дієт і тренувань всього за місяць позбутися 7 кілограмів зайвої ваги»… СіД дізнавався, з чого насправді складаються таблетки для схуднення…

ЗВАЛИЩЕ ІНОЗЕМНОГО НЕЛІКВІДУ

– Свого часу я впродовж місяця вживала таблетки для схуднення, – розповідає 30-річна Наталка П. із Києва. – Те, що зі мною тоді сталося, згадую ніби поганий сон. Спершу в мене різко …посилився слух, водночас я стала забувати деякі слова, не могла логічно думати. Спала лишень чотири години на добу, решту часу перебувала в жахливій депресії. Відтак виникли серйозні проблеми з серцем та шлунком… За місяць я схудла на 5 кілограмів, але якою ціною!..

– Побічні ефекти мають чи не всі таблетки для схуднення, – розповідає експерт Інституту гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзєєва Марія ГУЛІЧ. – Незалежно від того, чи вони проносні, чи такі, що знижують апетит або виводять з організму жири. Зазвичай виробник таких таблеток акцентує увагу на тому, що продукт натуральний, хоча насправді чи всі ці препарати містять синтетичні добавки.

Приміром, є кілька популярних і розрекламованих капсул для схуднення, але всі вони містять сібутрамін – фармацевтичний засіб, що в більшості країн світу вважають аналогом наркотичного препарату. У деяких капсулах сібутраміну в півтора раза більше, ніж передбачив розробник… Тому і ефективні, і продаються добре, дарма що небезпечні для здоров’я…

Cібутрамін спричиняє низку побічних ефектів: безсоння, головні болі, зміну смаку, іноді – судомні напади, гострий психоз, підвищення артеріального тиску, нудоту, нефрит тощо… Не дивно, що в багатьох країнах світу цей препарат заборонили, тоді як у нас його широко рекламують, продають в інтернеті, аптеках.

Чимало таблеток для схуднення містять і психотропні речовини. Вони посилюють обмінні процеси в організмі, внаслідок чого люди худнуть. Однак є й інший бік медалі – наркотична залежність від препарату.

Марія Гуліч стверджує, що навіть, здавалося б, безпечні дієтичні добавки на основі трав, що діють як сечогінні та проносні, не є корисними для організму. Вони послаблять вам шлунок й виведуть з організму рідину. Звісно, ви позбудетеся 2–3 кілограмів, але щойно вип’єте води, як вага стане такою, як і була.

ХУДНУТИМЕ ВАШ ГАМАНЕЦЬ

– Купуючи засоби для схуднення, неодмінно вимагайте дозвільні документи на їх продаж, – радить Марія Гуліч. – Вибирайте продукцію з етикеткою, що її затвердило Міністерство охорони здоров’я України. Бо дистриб’ютори, аби більше продати товару, іноді дописують на етикетках придумані нові властивості чи складові таблеток…

Препарати, які пройшли атестацію й отримали державні документи, можна вважати безпечними. Хоча їхню біологічну цінність у нашій державі поки що ніхто не перевіряє, себто те, що продукт ефективний, мусимо сприймати на віру… Зважайте також, що препарат для схуднення не має містити сильнодійних, наркотичних речовин, важких металів, пестицидів…

До того ж не надто довіряйте рекламі, бо, згідно із законодавством, на кожну рекламу виробник має мати гігієнічний висновок від Міністерства охорони здоров’я. І пам’ятайте: зазвичай засоби для схуднення вигідні лишень їх виробникам…

«ДЕВ’ЯНОСТО ВІДСОТКІВ ТАБЛЕТОВАНИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ СХУДНЕННЯ – НЕБЕЗПЕЧНІ», –
вважає лікар-гастроентеролог та ендоскопіст вищої категорії клініки «Медіком» Ігор КЛИМ. – Навіть якщо у чомусь вони корисні для організму, то завше нашкодять в іншому… Не варто вживати навіть таблетки на травах, бо зазвичай на упаковці у складі зазначають рослинні компоненти, … знизу маленькими літерами вказують гормони, хімікати тощо. А вони впливають на ендокринну, нервову системи, порушують перетравлювання їжі, що вкрай небезпечно.

До того ж, якщо людина після різкого схуднення від таблеток повернеться до колишніх порцій їжі, то швидко відновить попередню вагу, плюс набере ще додаткових 15 відсотків маси. Повірте, за свою багаторічну медичну практику не раз доводилося бачити, як жінки з вагою 80 кілограмів після вживання таблеток потрапляли до психіатричного відділення… Щоправда, з вагою менш як сорок… Це жахливо! Тому лишається один, направду дієвий засіб для схуднення – повісити на холодильник замок.

Дата публікації: 07.11.2018 img Поділитися