Сім'я Секрет успіху

Євген Клопотенко: “Перейти з російської на українську – то як вперше в житті зготувати борщ”. Як почати говорити українською

Як перейти з російської на українську мову і почати нею спілкуватися? Ці 6 пунктів допоможуть змінити 50% вашого життя.

“Перейти з російської на українську – то як вперше в житті зготувати борщ, – пише на своїй фб-сторінці кулінарний експерт Євген Клопотенко. – Кортить так, що аж піднебіння свербить, але страшно. Видихайте. Все буде ок, бо я дам вам стартовий рецепт (сам його юзав три роки тому, коли тільки вчився публічно розмовляти українською). Ви почніть потроху, а там все як поллється, як закипить, шо нехай оточення ховається в жито, бо вас вже не зупинити.

  1. Якщо ваші рідні розмовляють російською, то в їхньому колі не намагайтеся перейти на українську. Не ламайте себе, якщо вам ніяково. Але з новими людьми розмовляйте українською (вони не мають вашого сформованого образу, нічого від вас не очікують, тому з ними буде легше спілкуватися рідною мовою).
  2. Коли сідаєте в таксі/підходите на касу/заходите в якийсь заклад, то кажіть не «здравствуйтє», а «добридень/вітаю».
  3. Фейсбучик та інстаграмчик ведіть українською.
  4. Свої публічні виступи робіть українською.
  5. Нотатки в телефоні пишіть теж рідною мовою (можете ващє перевести свій мобільний на українську, він же смарт, тому все зрозуміє).
  6. Коли говорите і не знаєте, як якесь слово буде українською, то не паритеся та вимовляєте його російською. Потім погуглите, якшо що. Не заганяйтеся від думки, що хтось подивиться на вас косо. Краще говорити українською з помилками, старатися та виправлятися, аніж російською через те, що страшно”.

 

Дата публікації: 07.10.2020 img Поділитися