Сім'я Стосунки

Якщо ви добра людина, будьте готові до…

Добра людина добра свідомо. Це – її вибір. Це не від слабкості або дурості, а від величезної внутрішньої сили. Якої злі люди позбавлені повністю.

На вас обов’язково будуть нападати. Без будь-якої причини. Так проявляється «комплекс рятівника», так він впливає на злих, підлих, агресивних людей, яким ви не зробили нічого поганого.
Це, як сказав би Юнг, хімічна реакція така, яка вас особисто має мало стосуватися.
Так ось на нас реагують ті, чиє серце сповнене чорної злоби, заздрості, ненависті. Починаючи від злого вахтера і закінчуючи високопоставленим чиновником.
Спаситель? Ну, так спробуй себе врятувати! Зараз ми швиденько випробуємо твою доброту. Плюнемо в обличчя або вдаримо ззаду: «Вгадай, хто вдарив тебе?». Виведемо з рівноваги, принизимо, змішаємо з брудом – щоб ти став таким же злим і підлим, як ми.
Якщо на вас постійно нападають і завдають болю без видимої причини – ви добра і гідна людина. І злі не можуть цього терпіти, ось і завдають болю і страждання.
Шукають спосіб зачепити за живе; вщипнути або стукнути. Бажано – при всіх. Щоб ви теж озлобилися і закричали. Або розплакалися – це теж добре, це приниження!
Але злі забувають про те, що доброта і слабкість – різні речі. І якщо у людини досить сил, щоб бути доброю, терплячою, спокійною – у неї цілком достатньо сил, щоб постояти за себе.
Хоча це страшенно дивує нападників. На злих нападати бояться – можна отримати по морді. Он він який злий! А на добрих – безпечно. Але це – велика помилка, запевняю.
Добра людина добра свідомо. Це – її вибір. Це не від слабкості або дурості – доброта і спокій. І вміння підтримати інших – не від слабкості. А від величезної внутрішньої сили, якої злі позбавлені повністю, так само як позбавлені щастя, благополуччя, радості і любові. Про які вони з чуток знають: книги читали. Фільми дивилися. Знайомі розповідали. Але у них цього ніколи не буде. Ось і зляться, побачивши нас.
І тому підлі і несподівані напади – ознака того, що ми добре справляємося зі своїм завданням – бути добрими і підтримувати інших.
(С) Анна Кірьянова
Дата публікації: 30.05.2022 img Поділитися