Сухий корм для котів і собак: який краще вибрати

У продажу багато різновидів готового корму для тварин. На що потрібно звертати увагу, купуючи його? І як правильно годувати сухим кормом?

НА ВАГУ ЧИ В УПАКОВЦІ?

Корми для тварин не варто купувати на вагу – хоча вони й коштують дешевше за упаковані. Річ у тім, що ті, які продають на вагу, часто-густо виробляють (ба, правильніше сказати “підробляють”) у підпільних цехах, і туди може потрапити все, що завгодно, навіть… щурячий послід.

Той корм, що його продають в упаковці, дає бодай якусь гарантію якості, хоча навіть зі справжнім товаром обережність не завадить.

ЧИТАЙТЕ СКЛАД

Купуючи корм для тварин, треба уважно дивитися на його складники (їх зазвичай вказують на упаковці). Не рекомендують брати корми, в складі яких є натрій: у тварин він може спричинити алергію.

КРАЩЕ – МАЛИМИ УПАКОВКАМИ

Не варто брати великі торбини (10 – 25 кг): для сухих кормів тривалий контакт з повітрям, особливо вологим, вкрай небезпечний: збільшення кількості бактерій та плісняви, що може призвести до важких отруєнь у тварин. Тому ліпше купувати корм у водонепроникних торбинах невеликого об’єму.

ЯК СКЛАСТИ МЕНЮ

Чи можна постійно годувати кішку чи собаку сухим кормом? А може, варто іноді давати їм найсвіжіші продукти – печінку, м’ясо, рибу?

Змішувати суху й натуральну їжу не можна. Річ у тім, що організм тварини звикає до одного типу їжі, і перехід до іншого завдає йому тільки шкоди.

Тому вибирайте щось одне: або годуєте свого чотирилапого друга з пакетиків, або готуєте йому. Але майте на увазі, що в хороших кормах є все необхідне для нормальної життєдіяльності домашніх тваринок, і вони, на відміну від звичайної їжі, не можуть стати причиною будь-яких захворювань тварин.

СКІЛЬКИ КОРМУ ДАВАТИ

Кажуть, що з настанням холодів потрібно збільшувати порції їжі для котів та собак. Це так?

Ветеринари, навпаки, радять зменшувати калорійність їжі для тварин. Адже в зимовий період вони рухаються менше, віддаючи перевагу тому, щоб лежати в теплому місці. І щоб у них не виникло ожиріння, з ними потрібно якнайбільше гратися.

Майте на увазі, що взимку в котів частіше бувають напади сечокам’яної хвороби, що, на думку лікарів, пов’язано зі спрагою. Тому тварина повинна мати постійний доступ до води.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook