Якщо у вас росте пирій – ви щаслива людина! Ось чому…

Господарі звикли нарікати на пирій, бо це злісний бур'ян, якого дуже складно позбутися. Я ж раджу з ним не боротися, бо це рослина дуже цінна, можна сказати, на вагу золота.

Корисний бур’ян

Пирію існує близько сотні видів, але найбільше допікає господарям пирій повзучий, який псує грядки і квітники, забираючи у культурних рослин воду і поживні речовини. Це дуже живуча рослина, яка є практично скрізь. У неї нема періоду спокою, а від найменшого пошкодження з бруньок на кореневищі одразу починає рости нова рослина. Тому так і виходить: чим більше сапаєш міжряддя, тим рясніше росте, бо порушується кореневище. А ще він чудово розмножується насінням, тому легко перекочовує від сусідів.

Одне слово, пирій завдає багато клопоту господарям. Але не треба засмучуватися, якщо на вашій ділянці росте пирій. У цьому є й позитивні моменти. Ви помічали, як коти і собаки навесні, гуляючи на вулиці, їдять траву? І їдять не абищо, а саме пирій. А причина в тому, що пирій містить силу-силенну корисних речовин, зміцнює імунітет і є чудовим протигельмінтним засобом. І тварини це знають на інстинктивному рівні, а от люди – ні.

Пирій містить багато кремнію, що потрібен для росту волосся і міцності кісток, марганцю, необхідного для гормонів щитоподібної залози, цинку, корисного для чоловічого здоров’я, та барію, потрібного мозку та очам.

Звісно, не лише мінеральним складом зумовлена ​​користь пирію, в ньому і вітаміни, і флавоноїди, і сапоніни, і незамінні амінокислоти, і дубильні речовини. Все це в комплексі дає унікальну біологічно активну субстанцію, яку потрібно обов’язково використовувати для підтримки здоров’я.

Як вживають пирій

Перелік хвороб, при яких допомагають препарати пирію, величезний. Він поліпшує стан шкіри, волосся, кісток, зору, позитивно впливає на склад крові, гормональний фон і імунітет.

У народній медицині використовується пирій при циститі, запаленні передміхурової залози, сечокам’яній або жовчнокам’яній хворобі, гастриті, ентероколіті, кашлі, подагрі, рахіті, ревматизмі, хронічній екземі, фурункульозі, артриті, анемії, гепатиті, цирозі, при лікуванні непліддя у чоловіків та жінок. Пирій сприяє нормалізації артеріального тиску у гіпертоніків та зменшенню холестерину в крові, виводить надлишок рідини з організму. Додає бадьорості і життєвих сил людям із хронічною втомою. Полегшує біль при подагрі та артриті. Очищає шкіру від вугрів.

Тому викидати пирій не варто! Виполовши, складайте пирій окремо від інших бур’янів. Далі ретельно промийте під проточною водою та обсушіть. Вживати пирій можна по-різному:

  • Траву з корінням можна заварювати як чай і пити (2 ст. ложки на склянку окропу), остиглим настоєм – очі промивати.
  • Траву і коріння можна висушити, перемолоти і додавати в супи, соуси, до тушкованого м’яса і овочів, при випіканні хліба.
  • З пирію і шишок хмелю можна зробити лікувальний аналог пива: 200 г коренів настояти добу в 3 л води, поварити хвилин 40, додати столову ложку сухих шишок хмелю, прокип’ятити 20 хв і остудити до теплого стану. Відцідити і додати дріжджі – 3 г, пивні або будь-які інші живі. Все це залити в банку, горлечка зав’язати марлею. Банку обгорнути, щоб не потрапляло світло. Через три доби розлити в банки або пляшки і поставити в темне прохолодне місце на тиждень. Через тиждень можна пити.
  • Проти юнацьких вугрів можна пити чай із трав. Змішати 2 частини пирію і по одній частині фіалки триколірної, хвоща і кропиви. 2 ч. ложки збору залити 250 мл окропу, дайте настоятися, процідити, випити за три рази протягом дня.
  • Проти остеохондрозу: 30 г сухих коренів пирію залити 1 л води, уварювати до випаровування половини рідини. Пити 3 р. на день по 100 мл.
  • При надмірній пітливості ніг можна спробувати такий рецепт. Перед сном вимити ноги теплою водою, сполоснути холодною, наповнити шкарпетки свіжою травою пирію та одягнути на ніч. Робити так щовечора упродовж тижня.
  • Проти кашлю: у термос насипати 30 г перемеленого пирію, залити 0,5 л окропу, настояти 8 год. Вживати по 15 мл 3 рази на день.

Не вживають пирій при захворюваннях у стадії загострення, при панкреатиті, виразці шлунка, діареї, при індивідуальній непереносимості і наявності алергічних реакцій на його склад. Вагітним та дітям до 3 років пирій вживати не варто.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook