лисиця

Якщо побачили лисицю, як зрозуміти, що вона хвора на сказ…

Лисиці небезпечні тим, що можуть переносити сказ. Тому важливо знати, що робити, коли побачили лиса і як зрозуміти, що він хворий на сказ.

Протягом останнього часу у населених пунктах почастішали випадки появи лисів. Насамперед це пов’язано із забороною полювання на диких тварин на період воєнного стану, а також тим, що територія громади розташована у багатому природному середовищі, такому як ліси, парки, зелені зони та інші місця, де тварини можуть знайти прихисток та джерела їжі.

Лисиці є дуже адаптивними тваринами і можуть пристосовуватися до різних умов життя, включаючи міські та сільські території. Вони є всеїдними і можуть полювати на різні види тварин, а також споживати фрукти, гриби та іншу рослинну їжу.

Що робити, якщо помітили лиса біля населеного пункту

Нагадаємо деякі основні поради для безпечної взаємодії з лисами, та й загалом дикими тваринами, у безпосередній близькості до людських помешкань:

  1. Уникайте контакту! Намагайтеся уникати контакту з дикими тваринами. Навіть якщо тварина виглядає безпечно, краще дотримуватися достатньої відстані і не наближатися до неї.
  2. Не годуйте! Не годуйте диких тварин. Їжа, яку люди дають диким тваринам, може змінити їхню поведінку та спосіб життя та привабити їх до місць проживання людей.
  3. Приберіть їжу та сміття! Зберігайте харчові відходи у закритих контейнерах, щоб уникнути приваблення диких тварин. Також важливо регулярно прибирати сміття, щоб не привертати їх у ваше подвір’я.
  4. Не тримайте хатніх тварин на вулиці без нагляду! Уникайте того, щоб ваші хатні улюбленці були на вулиці без нагляду, особливо вночі, коли зростає ризик контакту з дикими тваринами.
  5. Дотримуйтесь правил безпеки! Якщо ви зустріли дику тварину на вулицях громади, залишайтеся спокійними, не робіть зайвих рухів та не лякайте тварину, відійдіть на безпечну відстань.

Як зрозуміти, що лисиця хвора на сказ?

Важливо пам’ятати, що лисиці, які заражені сказом, можуть проявляти різні ознаки захворювання, залежно від стадії хвороби та інших факторів. Ознаками, що можуть вказувати на те, що лисиця хвора на сказ, є:

  • Змінена поведінка: лисиця може проявляти нетипову або агресивну поведінку, вона може бути неспокійною, дезорієнтованою або здійснювати нехарактерні рухи.
  • Параліч та слабкість: у хворих на сказ лисів може виникати параліч окремих м’язів або частини тіла, що призводить до слабкості або нездатності руху.
  • Порушення координації: тварина може мати проблеми з рівновагою та координацією рухів. Вона може ходити нестійко або тремтіти під час руху.
  • Зміни в зовнішності: хвора лисиця може мати виражені ознаки захворювання, такі як матова шерсть, відсутність реакції на зовнішні подразники, а також рани або виразки на шкірі.
  • Зміни в поведінці у реакції на воду: тварина може намагатися уникати води або, навпаки, без міри її пити.

Радимо також прочитати: Екстрена вакцинація при травмах та укусах, що рятує життя: як не захворіти на сказ, правець і гепатит, – розповідає лікарка

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook