Більшість людей відчуває біль у шиї протягом життя. Наша шия болить, коли ми проводимо багато часу перед комп’ютером. Навіть незначні травми можуть призвести до хронічного болю. Прості вправи допоможуть вам повернутися у форму і забути про біль у шиї.
Вправи від остеохондрозу. Робіть їх і вам стане легше
Які вправи допомагають від болю в шиї?
Часто, коли болить шия, люди намагаються не рухати нею, одягають бандажі або шини. Це не завжди виправдано.
М’які вправи на розтяжку та рухливість суглобів, які виконуються вдома, допомагають підтримувати м’язи шиї сильними та гнучкими. Зазвичай їх достатньо, щоб відновитися у разі легкого болю через напруження м’язів (якщо людина працює за комп’ютером) або отримала незначну травму.
Спробуйте виконувати 5-10 повторень цих простих рухів 3-4 рази на день (порядок не має значення, але робіть це повільно, плавно!):
- Кивайте головою так, ніби ви говорите «ні», повільно повертаючи голову справа наліво і назад настільки, наскільки вам зручно, збільшуючи діапазон рухів.
- Кивайте головою так, ніби ви говорите «так», киваючи головою вгору-вниз, обережно витягуючи її вгору, ніби дивлячись на стелю, і згинаючи шию вниз, ніби дивлячись у підлогу, збільшуючи діапазон рухів.
- Робіть так, ніби ви збираєтеся сказати «можливо», нахиляючи голову з боку в бік, наближаючи кожне вухо до плеча.
Крім того, залишайтеся активними, але уникайте дій або рухів, які посилюють біль у шиї. Пам’ятайте, що ви хочете добре розім’яти м’язи, а не напружити їх.
Як полегшити постійний або тривалий біль у шиї?
- Цигун – популярне стародавнє китайське мистецтво, яке поєднує повільні рухи з медитацією.
- Йога Айенгара — це різновид хатха-йоги, спрямована на баланс тіла. Як і цигун, вона також акцентована на повільних, точних рухах і медитативному фокусі. Насправді практикувати цигун краще, ніж нічого не робити, а йога Айенгара ефективніша для зменшення болю та скутості шиї, ніж звичайні домашні вправи на розтяжку та зміцнення.
Хвилинні вправи на розтягнення, які врятують вас від болю в спині
Мало того, гімнастика, яка виконується в домашніх умовах для збільшення обсягу рухів, діє не гірше, ніж дорогі інтенсивні реабілітаційні вправи для зміцнення шиї під наглядом. Тож чому б не зробити прості вправи для шиї частиною свого дня?