Зазвичай біля парканів садять багаторічники, які розростаються, та виткі однорічники, які можна щороку змінювати на свій смак. Такі рослини стають чудовим акцентом у ландшафтному дизайні. Захищають від шуму, вітру, пилу і сторонніх цікавих поглядів. А ще їхня велика перевага у тому, що рослинами можна замаскувати непривабливий паркан. І біля нього навіть захочеться фотографуватися!
Ми розповімо, які рослини можна посадити біля будь-яких парканів (із сітки, дерева, металу, блоків, пластику чи цегли) і швидко їх задекорувати.
Бугенвілія цвіте до 6 тижнів
Це одна з найкрасивіших витких рослин для декорування паркана. Вона довго і пишно цвіте, стійка до захворювань. Любить сонячні місця, не терпить протягів і перезволоження, але їй потрібен помірний полив. Тому їй не підходить низина і північна сторона. Щоб пишно цвіла, потрібно регулярно вкорочувати молоді паростки. Достатньо раз на тиждень підживити комплексним добривом.
Гліцинія – королева серед ліан
Побачивши гліцину, в неї неможливо не закохатися. У неї розкішні грона ароматних квітів, які звисають з гілок додолу. Цю рослину можна вирощувати у вигляді дерева, куща або ліани. Ця рослина підходить для декорування міцних парканів або стін, бо під вагою гілок крихкий паркан може зламатися. Гліцинія потребує регулярного поливу протягом літа та мульчування, а також підживлення. Двічі на рік її треба підстригати і підв’язувати.
Горець бальджуанський – міцний і невибагливий
Ця рослина чудово підходить для декорування паркану, невибаглива, швидко росте, красиво цвіте і приємно пахне. За сезон горець може вирости до 5-6 см завдовжки і обплести паркан. До речі, цвіте він до пізньої осені. Рослині потрібне хороше освітлення, захист від протягів, родючий ґрунт і регулярний (бажано щоденний) полив. Щороку стригти не обов’язково, тільки якщо надто інтенсивно росте і хочете вкоротити пагони.
Дівочий виноград – красивий та абсолютно невибагливий
Не боїться морозів, швидко розростається, має красиве листя та отруйні, проте красиві фіолетові ягоди. Така ліана чудово підходить для декорування арок, альтанок, парканів і стовпів. Це одна з найменш вибагливих рослин. Може рости як на сонці, так у тіні, як у родючому ґрунті, та і в бідному, не боїться шкідників. Її не треба укривати на зиму. Молоді рослини потребують рясного поливу.
Жимолость духмяна (капріфоль)
Посадити духмяну жимолость біля паркану – чудова ідея! У неї незвичайні ароматні квіти, красиве листя та ефектні ягоди (отруйні!). А цвіте вона все літо! Одна рослина може заплести паркан завдовжки до 6 м. Жимолость невибаглива та морозостійка, потребує періодичного поливу, підживлення та розпушування ґрунту. Не любить застою води і протягів.
Іпомея – однорічна рослина з красивими квітами
Цвіте іпомея до осінніх заморозків, причому її квіти зранку розкриваються, а ввечері закриваються, а протягом дня повертаються за сонцем. Іпомея невибаглива. Любить родючий ґрунт, періодичний полив та підживлення, стійка до шкідників та хвороб.
Кампсис – супервитривала ліана
Це багаторічна ліана із красивими трубчастими квітами, яка може протистояти будь-яким випробуванням. Не любить застою води, тому у посадковій ямі треба зробити дренаж. Варто обрізати, щоб контролювати ріст і надати потрібної форми. Кампсис стійкий до посухи, але не зносить перезволоження.