Косметологиня Валерія Смедюк розповіла про особливості догляду за шкірою перед, під час та після вагітності.
Які косметологічні процедури та засоби заборонені під час вагітності?
Багато речовин, які застосовують в косметології, заборонені під час вагітності. Серед них – ретинол, похідні вітаміна А, ретиноїва кислота, гідрохінон, саліцилова кислота та інші.
Категорично заборонені в цей період уколи краси, мезотерапія, біоревіталізація, плазмотерапія, бутулінотерапія.
Які процедури можна робити у салоні?
У салоні можна робити доглядові процедури з використанням гіпоалергенної косметики.
Щоб підготуватися до розтяжок, на ранніх стадіях вагітності слід робити зволожуючі процедури для всього тіла.
Масажні техніки можна застосовувати на всіх частинах тіла, крім живота.
Ще один цікавий метод, який не завадить вагітним – тейпування, який також застосовується у спортивній медицині та при різних фізичних навантаженнях. При цьому на різні ділянки тіла накладаються спеціальні стрічки. Вони використовуються на пізніх етапах вагітності, а після пологів допомагають укріпити передню черевну стінку.
Серед салонних процедур дозволені різноманітні скатки та поверхневі пілінги.
Замінити салонні процедури можна і домашнім доглядом – очищенням, тонізацією, використанням денних та вечірніх кремів. При цьому обов’язково обирайте гіпоалергенні лінійки.
Лайфхак: взимку нічний крем краще використовувати вдень, а денний – ввечері. Зволожувальні денні креми містять багато води, тому на морозі вони будуть кристалізуватися, що призведе до руйнування тканин шкіри. В той час як жирні нічні креми захищатимуть обличчя від впливу морозів.
Коли можна повертатися до звичних процедур?
Це можна робити через два-три місяці після завершення годування груддю. Тоді відновлюється гормональний баланс та захисні функції шкіри, а больовий поріг повертається до норми.