Здоров'я та краса Консультація лікаря

Які обстеження обов’язково потрібно проходити після 40 років

Крім природних вікових змін, які відбуваються з організмом кожного, є ще одна небезпека – у багатьох людей до 40 років вже є хронічні захворювання, які потрібно діагностувати і лікувати. Ось чому це важливо.

Перш за все, не варто ігнорувати диспансеризацію. Як свідчить статистика, це не просто «обстеження для галочки» – після диспансеризації безліч людей отримують направлення на більш детальні обстеження. Зокрема, рак стали частіше діагностувати на ранніх стадіях, а це дуже важливо.

Жінкам після 40 років необхідно двічі на рік відвідувати гінеколога, а також робити діагностику молочних залоз. Це потрібно робити, навіть якщо вас нічого не турбує. Після 40 років істотно зростає ризик розвитку раку грудей і органів статевої системи. В період клімаксу рекомендується записатись на прийом до кардіолога та ендокринолога.

Важливо стежити за рівнем цукру і холестерину в крові. Якщо у вас немає з цим проблем, то досить здавати аналізи раз на півроку. Якщо виявляться відхилення від норми, потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря. Найімовірніше, при невеликих порушеннях вам просто потрібно буде змінити дієту, щоб все прийшло в норму.

Чоловікам після 40 років потрібно хоча б раз на рік відвідувати уролога. У разі якихось симптомів з боку статевої системи, потрібно якомога швидше звернутися до лікаря. Також чоловікам важливо пройти обстеження у кардіолога – з віком зростає ризик серцево-судинних захворювань.

Джерело

Дата публікації: 19.04.2019 img Поділитися