Основні правила прибирання
- Системний підхід. Не варто витрачати на прибирання всі вихідні, щоб потім впасти від утоми. Краще розбити прибирання на частини і присвячувати цьому невелику кількість часу щодня. На цьому базується знаменита система збирання FlyLady – прибираючи кожен день якусь невелику ділянку, ви витрачаєте всього 15 хвилин на день, але при цьому маєте вільні вихідні. Можете скласти свій особистий план прибирання, головне – не залишати всі домашні справи на одну-єдину суботу.
- Розгрібати завали. Гуру прибирання Марі Кондо пропагує японський метод ведення господарства, суть якого полягає в тому, що чим менше у вас речей, тим менше вам доводиться прибирати. Для того, щоб позбутися від зайвого мотлоху, розділіть речі на категорії. Потім речі однієї категорії (наприклад, одяг або книги або косметика) виваліть на величезну гору посеред кімнати. Кожну річ візьміть у руки і відчуйте, чи потрібна вона вам. Все, що не викликає позитивних емоцій – геть з дому. Решту розкласти у шафи. Так зробити з усіма категоріями речей.
- Усе за планом. Складно привести усе до ладу, коли беретеся за все одразу. Краще робити це поетапно. Можна наводити порядок в кожній кімнаті чи шафі по черзі або розкласти прибирання на етапи за типами робіт: розкладка речей, миття вікон, витирання пилу і так далі. Головне – запам’ятати черговість і дотримуватися її.
- Насамперед порядок у речах для прибирання. Де найбільший безлад? Правильно, на балконі, у комірчині чи у шафі, де зберігаються засоби для прибирання, ганчірки, губки та інші побутові дрібнички. Почніть із порядку у цьому місці! Зберіть все в одному ящику, акуратно розкладіть, щоб без проблем знайти все необхідне. А ще краще – складіть усі необхідні засоби і гаджети для прибирання у кошик-органайзер, який зручно носити по дому.
Кімнати і коридор
Під час прибирання найбільше часу витрачається не на миття підлоги і витирання пилу, а на те, щоб розкласти речі по поличках. Щоб цього уникнути, візьміть за правило відразу класти річ на місце. До цього треба звикнути, але щовечора вішати в шафу один комплект одягу набагато простіше, ніж в суботу розвішувати гору речей, які ви одягали протягом тижня.
Мікроскопічні пилові кліщі живуть навіть у найчистіших квартирах. Найгірше, що вони можуть викликати алергію! Щоб знищити пилових кліщів, пропилососьте м’які меблі, подушки і килими та обприскайте їх горілкою з пульверизатора. Запах спирту швидко вивітриться, а ефект залишиться. Таку процедуру варто робити регулярно. Окрім цього, слід викладати подушки, ковдри та килими влітку на сонце, а взимку на мороз.
Замаскувати подряпини на дерев’яних меблях і на паркеті можна за допомогою волоського горіха. Просто потріть зеленою шкіркою або листком проблемне місце – і дефекти будуть приховані. Подряпини на білих меблях можна замаскувати звичайною зубною пастою або коректором. Акуратно нанести і, не чекаючи повного висихання, затерти сухою тканиною або ватним диском. За потреби, повторити.
Аби в дім у дощову погоду не неслося болото з вулиці, купіть спеціальний пластиковий лоток-підставку для взуття. Або ж зробіть його власноруч: візьміть невисокий пластиковий ящик і насипте в нього середнього розміру гальку. Прийшовши з вулиці одразу ставте туди чоботи – і в коридорі буде чистота.
-
Прибирання? Обожнюю! Як полюбити роботу, яку не можеш терпіти
Кухня
Ганчірки і кухонні рушники швидко брудняться і тільки псують вигляд навіть чистої кухні. Краще їх замінити на паперові рушники й одноразові серветки. Витер – викинув. І ніякого прання!
Без губок для посуду не обійтися. Але це й розсадник шкідливих мікроорганізмів та грибків! Щоб продезінфікувати губку, злегка змочіть її на хвилину-дві у мікрохвильовку. Ну а щоб губка швидко сохла і мала естетичний вигляд, зберігайте її на спеціальній підставці з отворами у дні для відведення води.
Іноді виникає необхідність очистити від жирного нальоту електроприлади: тостер, міксер, блендер і так далі. Мити їх не можна, мочити теж. Найкраще використовувати для цього спирт або горілку: нанести на суху тканину або ватний диск і гарненько потерти всі брудні поверхні.
Щоб відмити обробні дошки, їх потрібно намочити, гарненько потерти содою, промити і насамкінець потерти половинкою лимона, на яку насипано шар солі. Це позбавить дошки від жирного нальоту і запаху.
Сковорідку з підгорілою їжею найкраще залити водою, додати 1 ст. ложку соди і 2 ст. ложки солі, поставити на маленький вогонь. Дати покипіти, накрити кришкою до повного вистигання і легенько вимити губкою.
Щоб позбутися неприємного запаху у кухонних шафках або холодильнику, насипте трохи соди в невеликий пакетик або баночку з дірочками і поставте в місцях, які хочете освіжити. Сода чудово вбирає всі аромати.
-
15 суттєвих помилок у прибиранні, від яких дім стає ще бруднішим
Ванна і туалет
Hе викидайте стару зубну щітку – вона допоможе вам вичистити вузькі важкодоступні місця: куточки, виїмки, щілини, пази у віконних рамах, душових кабінах та побутових приладах. Трішки миючого засобу – і зубна щітка відмиє найбрудніші куточки. Ну а для зовсім вузьких щілин є ватні палички!
Якщо кожного разу, виходячи з душу, ви будете протирати гумовим скребком для скла всі гладкі поверхні у ванній, зганяючи вниз краплі води, – ваша ванна кімната буде виблискувати, і глобально відмивати її доведеться набагато рідше.
Позбутися вапняного нальоту з крана або насадки для душу допоможе оцет, розведена лимонна кислота або будь-яка дешева газована вода, як-то пепсі, фанта, спрайт і так далі. Налийте рідину в поліетиленовий пакет і покладіть всередину душову лійку або прив’яжіть до крану, щоб він був вмочений у рідину. За годину весь наліт безслідно розчиниться. Цю ж рідину можна залити в порожній бачок унітазу, щоб прибрати іржу і вапняний наліт. Також з її допомогою чистять чайники від накипу.