Як вивести жирні плями з одягу домашніми засобами без плямовивідника

Їв, замастився - і на одязі залишилася жирна пляма. З ким не буває? Головне - знати, чим її відіпрати і як позбутися, навіть якщо немає спеціального засобу проти плям.

Якщо на одяг або скатертину впало щось жирне, прання не варто відкладати: свіжих плям набагато простіше позбутися, ніж застарілих. Але не варто одразу класти річ у пральну машину, пляму треба спершу обробити. Не хвилюйтеся, якщо у вас немає спеціального плямовивідника. У кожному домі є прості й ефективні засоби для виведення плям.

  1. Засіб для миття посуду + сода. Ретельно змішайте ці дві речовини у пропорції 1:1 і нанесіть на пляму, ретельно втерши. Залишіть на 10-15 хв і виперіть у гарячій воді (максимальної температури, яка допустима для вашого одягу).
  2. Гліцерин. Нанесіть його поверх плями та витримайте декілька хвилин. Протріть забруднену ділянку. Цей засіб доволі ефективний, навіть у боротьбі із застарілими плямами.
  3. Господарське мило – ефективний засіб у боротьбі із жирними плямами. Намочіть пляму водою та намильте її і залиште на 12 годин. Після цього виперіть пральним порошком.
  4. Сіль – давній засіб проти масних плям. Пригадуєте: у дитинстві плями від їжі завжди “солили”. Це дійсно працює, але підходить тільки для свіжих плям. При цьому сіль треба ретельно втерти у тканину.
  5. Сіль і сода – чудовий засіб проти застарілих плям. У 100 мл окропу потрібно розчинити по 1 ст. ложці солі і соди і нанести на пляму, залишити на годину, випрати.
  6. Кока-кола теж допоможе вивести жирну пляму. Але оскільки напій має темне забарвлення, його можна використовувати тільки на темних тканинах: потрібно намочити пляму і залишити на кілька годин.
  7. Крохмаль і молоко. У 50 мл молока розчинити 4 ст. ложки крохмалю, втерти у пляму, залишити на ніч, щоб підсохла. Потім змити вологою губкою або під проточною водою.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook