осінь

Як зменшення сонячного дня впливає на здоров’я?

Ви можете не одразу відчути ці зміни, однак зменшення сонячного дня має вагомий вплив на наш організм. Зверніть увагу на свій сон!

Поступово світловий день стає коротшим, а брак сонячного світла позначається на загальному самопочутті. Чому і які зміни відбуваються в організмі, пояснили фахівці Міністерства охорони здоров’я України

Коротший сонячний день і здоров’я

  1. Залежно від співвідношення світлового дня та темної пори доби в організмі виробляється гормон мелатонін, який допомагає нам краще спати і уповільнює старіння. Пік вироблення цього гормону припадає на північ, проте ми зазвичай починаємо відчувати сонливість за кілька годин після заходу сонця. Мелатонін сприяє адаптації до зміни часових поясів,  а також допомагає знижувати рівень стресу. Тож зміна світлового дня може спричиняти дратівливість і відчуття стомленості.
  2. Перебування на вулиці в денну пору доби — це один зі способів отримання вітаміну D. У час, коли ніч стає довшою, а день — коротшим, ми ризикуємо мати дефіциту цього вітаміну. Тож варто проконсультуватися з лікарем щодо приймання профілактичної дози вітаміну D.
  3. Сонячне світло підвищує рівень «гормону радості» — серотоніну в організмі. Цей гормон покращує настрій і допомагає залишатися спокійним і зосередженим. Тож зменшення довжини світлового дня може бути причиною змін настрою, підвищення рівня тривожності.

Радимо також прочитати: Чи потрібно вам і вашій дитині приймати вітаміни? Пояснює педіатр

Ось кілька порад, які будуть корисними для здоров’я

  1. Стежте за якістю сну. Він має бути регулярним і мати приблизно однакову тривалість.
  2. Дотримуйтеся гігієни сну. Уникайте вживання алкоголю. Відкладіть телефон щонайменше за годину до сну! Світло екранів стимулює мозок, перешкоджає виробленню мелатоніну, гормону, який спричиняє сонливість. Замість перегляду телевізора оберіть читання книги, прийміть теплий душ та приглушіть світло.
  3. Додайте активності у своє життя. Навіть легка руханка покращить ваш сон. Проте тренуйтеся не пізніше ніж за чотири години до відпочинку, оскільки підвищення температури тіла може ускладнити процес засинання.
  4. Вечеряйте в один і той самий час. Їжте більше білків та корисної клітковини, менше вуглеводів. Наші цикли сну і спосіб харчування пов’язані між собою. Намагайтеся не переїдати.

Ці поради корисні не лише в період короткого світлового дня. Тож дотримуйтеся їх завжди і будьте здорові!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook