Більшість дієт зосереджені на тому, що і в якій кількості треба їсти, щоб схуднути. При цьому ігнорують, в який час повинен відбуватися прийом їжі. А ось прибічники харчування за біоритмами чинять інакше: вони їдять все, але в строго обмежений час.
Біологічні ритми – циклічні зміни роботи організму. У кожного органу і системи органів свої періоди підйому і спаду активності. Так от, якщо спланувати харчування відповідно до них, їжа засвоюватиметься в десятки разів краще, а обмін речовин – прискориться. Через деякий час помітите, як схуднете.
Найкращий час – з 6-10 ранку
На підставі досліджень годин активності органів дієтологи склали приблизний план харчування.
З 6 до 10 ранку максимально активні кишківник і шлунок. Саме в цей час краще всього снідати та якомога ситніше. Поки готується їжа, випийте склянку води з чайною ложкою лимонного соку і такою ж кількістю меду. Так ви допоможете підшлунковій і печінці включитися в роботу.
На сніданок вибирайте продукти, багаті клітковиною, вуглеводами, білками. Яйця, твердий сир, вершкове масло, цільнозерновий хліб, молочні каші з медом і фруктами підійдуть найкраще. Їжа повністю засвоїться і перетвориться на енергію. Не робіть помилку вранці у вигляді голодної вівсянки на воді або знежиреного йогурту. Ваш перший прийом їжі має бути королівським!
З 9 до 11 і з 11 до 13 годинипосилено працюють селезінка і серце. Час для розумових навантажень і легкого перекусу. Чаю зі жменею сухофруктів або йогурту з бананом буде достатньо.
З 13 до 15 години в роботу знову включаються кишківник і шлунок. Але при цьому в організмі в цей час багато амілази та протеази — ферментів, що переробляють цукор і крохмаль. Час активного всмоктування! Щоб працездатність залишилася на попередньому рівні, підживлюйте організм порцією (150 г) нежирного м’яса, курки або риби з овочами на гарнір.
З 16 до 17 години краще не їсти
З 16 до 17 активізується видільна система: сечовий міхур, потові залози. Посилюється жироспалювання. Проведіть цю годину без їжі. Ідеальний час для заняття спортом. Не забудьте заповнити втрату рідини та випити не менше двох склянок води!
З 17 до 19 – час легкої вечері, щоб вгамувати голод і розслабитися. Запечені овочі з рибою або куркою, сир і несолодкі фрукти підійдуть якнайкраще. Врахуйте, що вечірня порція їжі має бути удвічі менше обіду.
Приблизно після 19 години органи ШКТ уповільнюють роботу. Травні ферменти в цей час майже не виробляються. Щоб до моменту поринання в сон не розбушувався голод, випийте склянку кефіру. Після цього нічого, окрім трав’яного чаю, в організм поступати не повинно.
З 20 до 21 починає вироблятися мелатонін – гормон, що готує організм до сну. Посприяйте цьому: чай без кофеїну зі зніту, ромашки, меліси, чебрецю заспокоять нервову систему, підготують організм до відпочинку.
З 22 до 24 підвищується концентрація мелатоніну і соматотропного гормону, що відповідає за ріст у дітей і метаболізм у дорослих. Фаза активного оновлення і жироспалювання. За умови, що ви спите в цей час і не наїлися звечора, за ніч можете втратити до 900 ккал!
Харчуватись за біоритмами легко, а результат помітний не лише за кількістю скинутих кілограмів. Значно покращиться ваше самопочуття! Бадьорість вранці, чудовий настрій впродовж дня, відсутність тортур голодом і нервових зривів – все бажане вже закладено в нас природою. Нічні чування перед екраном комп’ютера, засинання зі смартфоном в руках, екстремальні дієти – ми робимо все, щоб вивести з ладу дивовижний механізм нашого організму.