Як вирощувати та доглядати фіалки

Напевно, важко знайти садівника, який би залишався байдужим до фіалок, вирощування і догляд за якими абсолютно нескладне заняття. Існує безліч видів цієї рослини, які цвітуть безперервно з травня по жовтень, треба лише правильно підібрати сорти.

Ці симпатичні запашні квіти висаджують на клумбах, в тіні і на сонці в саду, в контейнерах і горщиках на балконах, на підвіконнях всередині і зовні приміщень. Невеликі за розміром квітки фіалки складаються з п’яти пелюсток, висота рослин не перевищує 25 см. Рослини мають запашні квітки, у своїй більшості вони стійкі до різноманітних захворювань рослин, підходять для зрізання.

Ростуть фіалки в багатьох куточках планети з помірним кліматом, в основному це однорічні та багаторічні трав’янисті рослини, дуже рідко – напівчагарники. Всього налічується більше 500 видів цієї рослини. Багато сортів фіалок отримали популярність під назвою Братики. Деякі сорти фіалок окремі квітникарі вирощують виключно через аромат, інші – заради зовнішнього вигляду і форми квіток, треті віддають перевагу при виборі такому багатому та різноманітному яскравому квітковому забарвленню фіалок.

Як садити фіалки

Фіалки можна вирощувати на сонці або в напівтіні, а деякі види прекрасно цвітуть навіть і у тіні. Для всіх видів фіалок потрібно водопроникний грунт і регулярна підгодівля в залежності від виду рослини. Найпростіший спосіб вирощування фіалок за допомогою розсади.

Найкраще фіалку купувати у надійних продавців, наприклад, в садових центрах. Розсада повинна бути молодою з міцними пагонами і соковитим листям. Якщо таку розсаду посадити восени, то вона вже навесні зможе зацвісти. Розсаду фіалок можна садити і навесні, після того, як прогріється грунт. Фіалки, посаджені восени, навесні слід підгодувати.

Найпопулярніший вид «фіалки Віттрока» (Братики) можна легко виростити з насіння. Насіння садять в липні в окремі невеликі ємності. Саджанці накривають темною плівкою або розміщують їх у темне приміщення. Після появи перших листочків, плівку знімають.

Догляд за фіалками

Оскільки фіалки невибагливі, то і догляд за ними самий звичайний. Це прополка з видаленням бур’янів між рослинами. Так як рослини потребують вологого грунту, то їх потрібно регулярно поливати, причому так, щоб не замочити ні листя, ні квіти.

Коли закінчиться цвітіння, фіалки зрізають. Це робиться для того, щоб восени фіалки зацвіли вдруге, а також для попередження грибкових захворювань. Щоб узимку фіалки не замерзли, їх рекомендується прикривати на зиму ялиновим гіллям.

Хвороби та шкідники

Хоча фіалки в основному стійкі до різноманітних рослини, вони можуть іноді хворіти і на них нападають шкідники. Найчастіше це відбувається від неправильного догляду за ними, порушення агротехніки вирощування або несприятливих природно-кліматичних умов.

Особливо небезпечні грибкові захворювання для фіалок:

  • Коренева і стеблова гниль;
  • Іржа;
  • Борошниста роса;
  • Сіра гниль.

Виявивши перші ознаки хвороб, потрібно викопувати і знищувати уражені рослини, а з хворих зрізати постраждалі листя, квітки та пагони.

Популярні види фіалок

Завдяки виду «Фіалка рогата» селекціонери створили безліч сортів однотонних і багатобарвних фіалок з широкою палітрою кольорів від білого, червоного і до темно-синього. Такі види як «Фіалка запашна», «Фіалка собача», «Фіалка шпорцева» в основному мають класичний синій колір. Дуже велике поширення отримав вид «Фіалка Віттрока» (Братики). Численні сорти цього виду мають найяскравіше забарвлення різного кольору. Вид «Фіалка триколірна» використовують у медицині. Трав’янисту частину рослини застосовують для приготування жарознижуючих, сечогінних і протиалергічних препаратів.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook