Вазони Садиба

Коли краще пересаджувати кімнатні рослини, щоб добре прижилися

Пересаджуйте кімнатні рослини тоді, коли вони починають пробуджуватися після перебування в спокої. Квітка навесні зацвіла, не чіпайте її, дайте змогу закінчити цей процес, щоб не заподіяти молодим пагонам шкоди.

Хвойні рослини, камелію та азалію краще пересаджувати влітку.

Різновиди кактусів, варто пересадити взимку, перевалюванням. Молоді рослини пересаджуйте кожного року. Трирічні раз на декілька років. Один раз на 10 років пересаджуйте пальмові.

Пересаджуючи рослини, поміняйте повністю ґрунт на новий або замініть лише верхній шар на свіжий.

Кімнатні рослини можна перевалювати з горщика в більшу ємність, це не травмує квітку на відміну від повної заміни ґрунту.

Вибір горщиків

Вони мають бути в діаметрі більшими на 5 см від попереднього.

Горщики з глини. Така ємність має пористу структуру, яка добре випаровує зайву вологу.

Горщики з пластмаси. Вони дуже легкі, добре зберігають вологу, їх можна легко помити. Але в спеку швидко перегріваються, при перезволоженні ґрунт окислюється, що викликає загнивання коренів рослини.

Горщики з дерева. Вони придатні для вирощування рослин. Однак, щоб вони не набухли та не потемніли, варто їх пофарбувати ззовні.

Оберіть землю для рослин

Просто придбайте її в спеціалізованому магазині. На початку відкрийте пакет з землею для випаровування азоту, щоб він не заподіяв шкоду кореням рослин. Перед використанням городньої землі, її варто перед цим прогріти годину у газовій духовці при температурі 100°С.

Пересадка квітів

На дно чистого горщика насипте дренаж та наповніть його землею.

Квітку добре полийте, після витягніть її з горщика. Очистьте корені від хворих та загнилих корінців, а зламані засипте товченим активованим вугіллям. Перенесіть її до нового горщика, розмістіть кореневу шийку рослини нижче за краї. Засипте свіжим ґрунтом та притисніть й за потребою полийте рослину. Не поливайте лише товстолиста, кактуси, орхідею та волоту.

При перевалюванні рослини поміняйте верхній шар ґрунту заввишки 5 см.

Не садіть квіти в горщики занадто великих розмірів, щоб у них не почали гнисти корені, бо через це вона припинить рости. Пам’ятайте, що у кожної кімнатної рослини має бути індивідуальна суміш, яка тільки їй підходить. Не пересаджуйте й не обрізайте квіти одночасно, щоб не травмувати, бо це для них велике навантаження.

Дата публікації: 28.10.2021 img Поділитися