Приручіть їжака – позбудетеся слимака

Починаючи з весни, виставляйте по всьому садку блюдця з молоком, і їжаки стануть вашими постійними відвідувачами.

Слимаки мають погану звичку нападати на все, що трапляється їм на шляху: огірки, дині, полуниці. Значних збитків вони завдають у роки з вологими літом та осінню, виїдаючи в листках та ягодах великі отвори, а іноді й знищують їх повністю. Харчуються слизняки ввечері, вночі чи рано-вранці. Особливо багато їх на рослинах після 23 години. Вдень шкідники ховаються під грудочками ґрунту, рослинними залишками.

Якщо до вашого саду-городу іноді забігають їжаки, подружіться з ними, і вони допоможуть вам. Починаючи з весни, виставляйте по всьому садку блюдця з молоком, і їжаки стануть вашими постійними відвідувачами. Особливо спекотної днини можна ставити навіть воду, і не тільки на ніч. У сутінках, прибігши в садок і поласувавши молочком, їжаки попрямують по здобич. І мало який слизняк сховається від пильних очей і тонкого нюху цієї тваринки.

Можна, певна річ, і ловити слизняків. Для цього потрібно розкласти на ділянці маленькі дощечки, зволожені шматочки руберойду, ганчірки тощо. Під цими прикриттями слизняки ховаються від денної спеки. Зібраних шкідників згодовують домашній птиці або знищують.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook