Квітник Садиба

Трояндам не підходить піщаний грунт

Троянди можна висаджувати восени, навесні і навіть влітку. Більшість сортів троянд любить добре освітлені місця в саду, захищені від північних вітрів місці.

Троянди можна висаджувати восени, навесні і навіть влітку. Оптимальні терміни весняної посадки – 5–20 квітня.

Більшість сортів троянд любить добре освітлені місця в саду, захищені від північних вітрів місці. Троянди легше переносять посуху, ніж перезволоження (поливати треба тільки при посадці і молоді рослини). Підходить суглинок, багатий гумусом, пухкий. Піщаний ґрунт підходить погано.

Перед посадкою лунку треба добре пролити і внести перегній (2–3 лопати), змішаний із землею. На саджанці видалити всі пошкоджені і хворі пагони. Здорові пагони обрізати коротко – до 10–15 см, залишаючи на них лише по 2–4 бруньки. Коріння вкоротити і замочити у бовтанці з глини і коров’яку 3:1 (густиною як сметана). Коріння розправити на горбочку ґрунту і акуратно присипати землею, уникаючи пустот, рясно полити, підгорнути.

У правильно посадженої троянди місце окулірування знаходиться на 2–3 см нижче поверхні ґрунту. Занадто низько посаджений кущ необхідно підняти, інакше він погано приживеться. Троянди розмножені живцями можна висаджувати трохи глибше, тоді у них утворюються додаткове коріння. При занадто високій посадці прищепленої троянди утворюється багато дикої порослі. Її слід часто видаляти, інакше вона пригнічуватиме троянду.

Цвітіння троянд сильно залежить від правильної обрізки. Її проводять навесні, влітку і восени. Навесні обрізають для правильного формування куща. Влітку обрізають відцвілі квітки і зайву поросль. Восени кущі обрізають перед укриттям на зиму.

Дата публікації: 03.04.2017 img Поділитися