Вазони Садиба

Що робити, якщо орхідея довго не цвіте

Орхідеї останніми роками на піку популярності. Їх часто дарують замість букетів, адже вони красиво і довго цвіт. Але після того, як квітка  кидає цвіт, вона може довго не цвісти повторно. Викидати горщик? Звісно, ні! Ми підкажемо, які помилки у догляді можуть призвести до відсутності цвітіння і як його пришвидшити.

Часто орхідеї не цвітуть, а лише нарощують листя через неправильне застосування добрива. Наприклад, у теплицях, де вирощують орхідеї на продаж, використовують добрива, які прискорюють розвиток та цвітіння рослини, стимулюють ріст і цвітіння – тож там усі рослини в цвіту.

Це інтенсивний спосіб вирощування, але для домашнього вирощування це не надто добре. Краще вдома вирощувати орхідеї більш традиційним способом – дотримуватись життєвих циклів орхідей: спершу рослина має вирости, далі зацвісти, а після цього побути у стані спокою. Наприклад, дендробіум взимку не цвіте, тільки нарощує зелену масу, а цвіте навесні. Фаленопсиси влітку і восени нарощують листя, а цвітуть напровесні.

Умови, в яких вирощують орхідеї

Щоб вирощувати орхідеї правильно, потрібно дотримуватись правил – клімат, світло, ґрунт, температура, вологість.

Цимбідіум, фаленопсис, венерин черевичок – люблять різке зниження температури до +13, після цього вони можуть зацвісти.

Дендробіум та каталея – цвітуть, коли світло надходить до 15 годин на добу.

Інші починають цвісти, коли різниця між нічною та денною температурою коливається в три градуси.

Орхідеї не люблять коли їх часто пересаджують, також не люблять горщики в яких забагато простору.

Епіфіти – дендробіум, ванда, онцидіум, цимбідіум, целогіна полюбляють цвісти на полицях, кашпо.

Коли з’являється нове листя – це означає, що рослина нормально розвивається. Багато листя, значить, вона міцна. Зверніть увагу, якщо орхідея не зацвітає від 2 років і більше – це означає, що ви її неправильно підживлюєте. Необхідно дотримуватись правильних пропорцій корисних речовин – 2 частини фосфору, калію та 1 частину азоту.

До речі, а знаєте, що орхідеї найкраще ростуть у таких знаків зодіаку, як Водолії, Близнюки та Риби. А навпаки не люблять Овнів, Левів та Козерогів.

Дата публікації: 18.05.2022 img Поділитися