окопна свічка

Як виготовити “окопну” свічку, яка горить до 8 годин

Не викидайте бляшанки з-під консервів. З них можна виготовити "окопні" свічки, які довго горять. Такі згодяться і вам у господарстві, а найбільше - хлопцям на передовій. 

“Окопна” свічка – винахід, який допомагає вижити у скрутних умовах. Вона горить до 8 і навіть до 12 годин, може освітити та обігріти невелике приміщення. Така свічка згодиться у господарстві, а найбільше її потребують на передовій. Тому такі свічки по всій Україні виготовляють волонтери і передають на фронт.

“Окопні” свічки виготовляють у металевих баночках з-під консервів. Зважаючи на розміри свічки, її можливості вражають:
  • освітити й обігріти невелике приміщення,
  • підсушити одяг,
  • розігріти їжу,
  • розпалити багаття з мокрої деревини,
  • “окопна” свічка не боїться вологи та поривів вітру,
  • її можна багаторазово гасити та запалювати знову.
Маленька баночка активно горить мінімум протягом 1 години, баночка з-під рибних консервів – близько 3 годин, з-під горошку – до 8 годин.
Зробити “окопну” січку можна своїми руками, залишити на господарстві або віддати волонтерами (готову або заготовку), щоб передали на фронт.
Топ-рецепт: “Бандерівський смузі”, або “Коктейль Молотова”
окопна свічка

Як зробити “окопну” свічку

  1. Пошукати вдома і пробігтися по сусідах назбирати консервних бляшанок (не пивних банок, а саме з-під консервів, але не вище, ніж банка горошку), свічок (воскових, парафінових, нових, старих, великих, маленьких, будь-яких) і коробок з гофрованого картону (з великими сотами).
  2. Бляшанки помити, зняти етикетки, при потребі обтиснути гострі краї обценьками.
  3. Гострим ножем нарізати картон впоперек гофри на смужки шириною трохи менше, ніж висота бляшанки (на 3-5 мм).
  4. Закрутити смужки тугеньким равликом і вставити в бляшанку. Всередині вставити смужку-гніт з картону, яка буде трохи вища за “равлик” (можна зробити кілька у різних місцях свічки).
  5. Скласти бляшанки і все раніше зібране в коробку і відправити волонтерам, які виготовляють окопні свічки. Наприклад, Дмитро Приходько
  6. Можна самостійно завершити виготовлення свічки. Віск дрібно нарізати і перетопити у каструлі або чайнику. Ґніт бажано вийняти, але якщо це не вдається, можна дістати його вже з гарячого воску. Бажано не мішати природній і штучний віск.
  7. Під час розтоплювання віск постійно помішувати, щоб не пригорав, і не доводити до кипіння.
  8. Коли віск розтане, залити ним бляшанку з картоном. По вінця не потрібно – віск і так закріпиться.

В основі – допис і фото волонтера Дмитра приходька

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook