Дім Садиба

Як правильно вибрати економні світлодіодні лампи і LED-світильники

Суттєво заощаджувати на електроенергії допомагають сучасні світлодіодні лампи і LED-світильники. Ми розповімо, як їх вибрати, щоб платити за світло менше.

Як облаштувати якісне освітлення вдома і при цьому заощадити на рахунках за електроенергію, консультують фахівці компанії Brille, яка працює на українському ринку з 1996 року. Мережа Brille налічує 27 магазинів у різних містах України та  інтернет-магазин. Тут представлений широкий асортимент різноманітних товарів для освітлення: люстри, бра, торшери, настільні лампи, світлодіодні лампи – ЛЕД лампочки для дому , обладнання для зовнішнього освітлення, вуличні світильники та багато іншого.

Якщо у вас вдома є світильники

Якщо у вас вдома є все необхідне обладнання для освітлення (люстри, лампи, бра, торшери та інше) і ви хочете зменшити рахунки за електроенергію, перше, що треба зробити, замінити лампи на економні. Найпопулярніший варіант – лампа світлодіодна е27. Вона має так званий класичний широкий різьбовий цоколь, який підходить для більшості люстр і ламп.

Світлодіодні лампи забезпечують якісне освітлення, при цьому споживаючи у рази менше електроенергії, ніж традиційні лампи розжарювання та більшістю люмінесцентних ламп. До порівняння, ЛЕД-лампа потужністю 15 Вт дає стільки ж світла, як звичайна лампочка на 120 Вт.

«Ледки» не тільки економні, а й мають низку інших переваг. Зокрема, такі лампочки мають характеристики високої пожежної безпеки та пролонгований термін експлуатації. Світлодіодні лампочки працюють до 100 тисяч годин, а їхній термін служби не зменшується із зв’язку із частим вмиканням/вимиканням. Вони набирають повну яскравість миттєво, не потребуючи часу на прогрівання. Окрім того, на відміну від скляних, LED-лампи більш стійкі до ударів і набагато рідше б’ються. Вони не містять шкідливих речовин, як-то ртуть або свинець, тому їх можна утилізувати як звичайні побутові відходи.

Як вибрати світлодіодні лампи

Світлодіодні лампи бувають:

  • різної потужності (від 1,5 до 40 Вт);
  • різного кольору світіння (холодного, нейтрального, теплого);
  • різної форми (грушоподібної, кукурудзи, кулястої, свічкоподібної, циліндричної тощо);
  • з різними цоколями (Е27, Е14, Е40, G13, G5, GU5,3, GU10).

Світлодіодні лампи можуть працювати при температурі від -40 °С до +50 °С, тому придатні як для використання у приміщенні, так і надворі. Обираючи лампи для зовнішнього освітлення, треба врахувати їхню стійкість до вологи. Ступінь захисту позначають літерами ІР. Якщо лампу плануєте встановлювати під дахом, знадобляться лампи і світильник мінімум ІР23, для монтажу у стіни – ІР44. Світильники, розташовані на землі, потребують сильного захисту від вологи, бруду, пилу і механічних пошкоджень. Для таких цілей обирайте лампи, марковані ІР65. Для водойм, басейнів або ставків, де є ризик потрапляння великої кількості води, потрібно використовувати світлодіодні лампи ІР67.

Світлодіодні лампи не варто використовувати у приміщеннях, де встановлені світлорегулятори (димери). Це суттєво зменшує термін служби ламп. Потрібно використовувати спеціальні лампи, призначені для димерів. Вони дорожчі, але добре послужать.

Якщо ви плануєте купувати світлодіодні світильники

Якщо ви вирішили замінити свої освітлювальні прилади на сучасні, зверніть увагу на ЛЕД-світильники. Вони вже оснащені лампами, які ощадливо використовують електроенергію. При цьому мають оригінальний дизайн, який підійде для інтер’єру у сучасному стилі.

Обираючи світлодіодний світильник, зверніть увагу на його форму, розміри, призначення, температуру світла, потужність, спосіб монтажу (накладні або такі, що вмонтовуються). Також потрібно підбирати обладнання для конкретного приміщення: для ванної кімнати підійде нейтральне світло зі стельового світильника та додаткові джерела світла біля дзеркала; у спальні і дитячій кімнаті потрібне м’яке світло; для офісу і кабінету – холодне яскраве; для вітальні – залежно від стилю інтер’єру – м’яке тепле для класичного або холодне для сучасного; у кухні потрібне яскраве світло над робочою поверхнею, а в зоні обіднього стола воно може бути м’якшим.

Дуже часто світлодіодні світильники оснащені різноманітними smart-технологіями, ідуть у комплекті з пультом, який дозволяє не тільки дистанційно керувати вмиканням та вимиканням світла, але й обирати різноманітні програми освітлення.

Світлодіодні світильники з високим ступенем захисту від вологи можна використовувати для зовнішнього освітлення (підсвічування будівель, вхідної зони, прибудинкової території, вулиці, зелених зон, доріг тощо).

Дата публікації: 31.03.2022 img Поділитися