як вибрати ковдру на зиму

Як вибрати ковдру на зиму: на що звернути увагу

Ми підкажемо, як вибрати ковдру на зиму, щоб вона була теплою і якісною, на які характеристики звернути увагу, який наповнювач найкраще гріє. 

Усі українці з острахом чекають прихід зими. Існує високий ризик, що у домівках буде холодно, тому треба утеплятися. Одна з найважливіших речей взимку – тепла ковдра, пі якою можна швидко зігрітися, розслабитися і гарно виспатися. Або ж просто вкутатися у разі, якщо вдома дуже холодно. Тому детально розповімо, як вибрати ковдру на зиму, щоб була якісно і дійсно гріла.

Сьогодні на ринку представлений широкий асортимент різноманітних зимових ковдр. Вони різняться за розміром, наповнювачем, щільністю наповнювача, видом тканини, з якої виготовлено чохол.

Як вибрати ковдру з натуральним наповнювачем

Пух

Пухова ковдра дуже тепла і легка, тому ідеально підійде для холодної зими. Недарма такі ковдри були популярними споконвіку, ними користувалися наші бабусі і дідусі. Зазвичай наповнювачем у таких ковдрах є пух або суміш пуху і пір’я. Такі ковдри мають низку недоліків:

  • висока ціна;
  • може викликати алергію (у ній можуть розмножуватися пилові кліщі).

Найкраще обирати пухову ковдру касетного типу, тобто прошиту стібками, що утворюють невеликі квадратні чи іншої форми комірки, наповнені пухом. У такому разі пух не буде збиватися у грудки в одному кутку ковдри, а буде рівномірно розподілений по всій поверхні.

як вибрати теплу ковдру

Вовна

Вона – чудовий натуральний наповнювач для зимової або демісезонної ковдри, який має прекрасні теплоізоляційні характеристики. Вовняна ковдра гарно вбирає вологу, тому тіло під час сну буде “дихати”, і ви не будете пітніти.

Залежно від кількості наповнювача на 1 метр квадратний ковдри, вона може бути осінньою або зимовою. Зауважте, що вовна може викликати алергію, тому не підійде для алергіків.

Вовняні ковдри дорожчі, ніж із синтетичним наповнювачем, але дешевші, ніж пухові. Тому мають гарне співвідношення ціни і якості. Ціна вовняної ковдри залежить від виду вовни, яка була використана для наповнення (овеча, верблюжа, лами).

Вважається, що спати під вовняною ковдрою корисно для здоров’я. Наші пращури у разі болю в попереку замотували на талію вовняну хустку – і біль минав. Також вовняними виробами кутали коліна, коли “крутили” суглоби.

Вата

Ватяну ковдру зараз можна рідко знайти у продажу, проте у багатьох вдома такі ковдри є ще з радянських часів, коли вони були популярні.  Вата – натуральний і недорогий матеріал, який гарно тримає тепло. Але поряд з тим ватяна ковдра має низку недоліків: вона важка, вбирає сторонні запахи, має найгірші гігієнічні властивості серед усіх наповнювачів, може накопичувати шкідливу мікрофлору, гарне середовище для розмноження пилових кліщів.

як вибрати ковдру із синтетичним наповнювачем

Синтетичні наповнювачі ковдри

Ковдр із синтетичними наповнювачами – найбільший асортимент. Це чудова альтернатива натуральним, адже за багатьма характеристиками вони нічим не поступаються і мають свої переваги. По-перше, синтетичні ковдри зберігаю тепло не гірше, ніж натуральні, по-друге, вони гіпоалергенні, тобто не викликають алергію. Але є один мінус: синтетична ковдра створює ефект теплиці, тобто не пропускає вологу. Тому тіло під нею “не дихає”. Тому під такими ковдрами не варто спати людям із захворюваннями серцево-судинної системи, особливо – з підвищеним тиском.

Важливо знати, які характеристики мають синтетичні наповнювачі і чим один від одного відрізняються.

  1. Ковдра з силіконовим наповнювачем: легка, тепла, можна прати у пральній машині. У такій ковдрі не розмножуються шкідливі мікроорганізми, тому вона безпечна для алергіків. Зважайте на те, що неякісний чохол може подразнювати шкіру. І ще один момент: така ковдра погано пропускає вологу, тому тіло під нею пітніє.
  2. Штучний лебединий пух (біопух, синтепух). Така ковдра легка, тепла, проста у догляді (можна прати у пральній машині – і вона чудово зберігає форму, наповнювач не збивається), не викликає алергію, не вбирає сторонні запахи. Однак може електризуватися.
  3. Холофайбер – легкий і теплий наповнювач. Така ковдра підходить тільки для холодної пори року, адже навесні і восени під нею може бути надто жарко. Цей матеріал гіпоалергенний та антибактеріальний.

Електрична ковдра на зиму

Перед тим, як вибрати ковдру на зиму, зверніть увагу на ще один різновид – електрична ковдра або електричне простирадло. Вона підійде тим, кому потрібно швидко зігрітися у дуже холодному приміщенні. Це дуже зручно: увімкнув у розетку – і буквально за кілька хвилин ваша постіль тепла! Це дуже зручно, однак є певні ризики.

Оскільки ковдра працює від електромережі, є ризик короткого замикання і виникнення пожежі. Також перед використанням електроковдри варто порадитися з лікарем, адже електромагнітні хвилі та сухе тепло, що діє на всю поверхню тіла, мають певні протипокази.

Найкращий варіант використання електричної ковдри – це увімкнути її на кілька хвилин перед сном, щоб нагрілася постіль, або на триваліший термін – щоб зігрітися. Однак на всю ніч залишати її ввімкненою не варто.

У разі якщо ваша ковдра оснащена таймером автоматичного вимкнення – може встановити час вимкнення і спокійно засинати. Якщо ж такого таймера немає, краще обмежитися тимчасовим ввімкненням.

Зауважте: електричну ковдру легко пошкодити, тому не допускайте до неї домашніх улюбленців. Зберігайте ковдру акуратно складеною у чохлі.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook