Сім'я Стосунки

Як вибрати чоловіка для життя: поради Зигмунда Фрейда

Шлюб — велика лотерея, і пощастить далеко не всім. Але є один потужний критерій, який вказує на те, що ви рухаєтеся в правильному напрямку…

«Той, хто любить багатьох — знає жінок, хто любить одну — пізнає любов».

У засновника психоаналізу Зигмунда Фрейда є безліч висловлювань про чоловіків і жінок, стосунки між ними. Наприклад, він був упевнений, що насамперед мати дитини відповідальна за її майбутній успіх.

Були проведені дослідження: чоловікові складно любити у дорослому житті, якщо він не мав трепетних почуттів до матері. Ви будете думати, що справа в вас, що ви недостатньо красиві або розумні, намагатиметеся приміряти на себе різні ролі та манери поведінки, щоб зрозуміти, в чому причина його байдужості.

Розсердитеся, зрештою, і підете від нього. А він і бровою не поведе. “Не моя людина” – вирішите ви, розчарувавшись. А причина в іншому. Він просто не навчений любити, довіряти та розслаблятися поруч із жінкою.

Ще один вислів Фрейда:

«Жінка має не ослаблювати, а розслабляти чоловіка».

Відчепіться від людини, яку потрібно постійно змушувати. Вона не збирається підкорювати світ. Ви дуже скоро втомитеся тесати кілок на її голові. Певне, вибрали не того. Ваш чоловік повинен вам підходити, йому не потрібно видавати список – що потрібно встигнути зробити. Він сам зробить утричі більше, а від вас тільки й треба, наприклад, заварити йому ромашковий чай та запропонувати масаж.

Ось із таким персонажем ви будете по-справжньому щасливою.

Ослаблювати можна й в іншому контексті. Мотати нерви, наприклад. Зводити претензіями… Не влаштовує те, що є? Не треба його ламати і наново будувати. Прийміть або шукайте іншу людину, від якої будете приходити в щоденне захоплення.

Спостереження від дядечка Фрейда:

«Той, хто любить багатьох — знає жінок, хто любить одну — пізнає любов».

Знову повертаємось до чоловіків, які не вміють кохати. Це явно ті, хто хвалиться кількістю, а не якістю. Заявляють: «А знаєш, скільки за мною дівчат у школі бігало?» або стрибають із шлюбу в шлюб.

Що це каже про чоловіка? Тільки те, що він не знає себе, не розуміє, яка саме жінка йому підійде. Ось і влаштував зі свого життя човниковий біг.

Масштаб особистості визначається величиною проблеми, здатної вивести її з себе“.

Якщо ваш коханий закипає та істерить з приводу і без, супутник життя з нього нікчемний. Хороший чоловік — це, перш за все, терпіння та витривалість. Життя — довге, і свят у ньому менше, ніж буднів. І кризи будуть, і форс-мажори і безгрошів’я.

З людиною, котра за найменшої небезпеки кричить: «Шефе, все пропало!», ви далеко не поїдете.

І водночас Фрейд упевнений:

«Чим бездоганніша людина зовні, тим більше демонів у неї всередині».

Ну а хто з нас без демонів, хочеться запитати. Святих нема.

Один із сучасних психологів сказав, що пізнати чоловіка перед весіллям не можна. Дізнатися його можна за роки спільного життя. Шлюб — велика лотерея, і пощастить далеко не всім.

Але є один потужний критерій, який вказує на те, що ви рухаєтеся в правильному напрямку: це відсутність бажання порівнювати чоловіка з будь-ким.

Для когось він – Принц, а комусь – Жаба. У порівнянні з кимось — добре заробляє, а постав поруч із Султаном Брунея — бідняк у заношених джинсах. Все відносно.

Але якщо ви перебуваєте в повній впевненості, що він для вас – найкращий, то не мішайте. Спробуйте стати для нього доброю дружиною, і він відповість вам взаємністю.

Джерело

Дата публікації: 15.12.2021 img Поділитися