Сім'я Секрет успіху

10 речей, які краще тримати в секреті

Хочеш розсмішити Бога – розкажи йому про свої плани

1. Плани

«Хочеш розсмішити Бога – розкажи йому про свої плани!». Ця дуже правильна приказка дає зрозуміти, що людина, яка привселюдно заявляє про свої грандіозні плани, ніколи не здійснює їх. І справа тут зовсім не в тому, що плани нереальні. Вони можуть бути цілком здійсненними, ось тільки у кожної людини є заздрісники й недоброзичливці, а значить, розкриваючи карти та повідомляючи навколишнім про свої плани, ви ставите їх під удар. Але справа не тільки в цьому, дуже часто люди, розповідаючи про свою мету, отримують відчуття, що вони вже її добилися. Підсвідомість отримала сигнал, що мети досягнуто і далі працювати вже не потрібно. Краще дочекатися, поки плани реалізуються, і тоді вже задовольняти власне себелюбство.

2. Добрі справи

Займаючись доброчинністю або допомагаючи стражденним людям іншим способом, так і хочеться повідомити про це навколишнім і отримати свою порцію компліментів. Однак, суспільство вкрай негативно сприймає спроби розхвалювати себе за добрі справи та навіть засуджує людей, які виставляють напоказ свою допомогу іншим. Якщо ви хочете уникнути громадського осуду, ніколи не діліться таємницею благодійності. Люди й без вашої допомоги дізнаються про ваші добрі вчинки.

3. Прояви героїзму

Прояви мужності та героїзму – ще одні речі, про які не варто повідомляти навколишнім. Людина, яка робить героїчні вчинки не заради слави чи громадської думки, а через свої переконання, ніколи не стане хвалитися своїм героїзмом. Слабкі особистості прагнуть зробити надбанням громадськості навіть дрібні прояви героїзму. Однак цим вони ніколи не досягнуть слави, зате стануть об’єктами глузувань. Тому, щоб зберегти про себе гарну думку, пам’ятайте: героїчні вчинки видно неозброєним оком. Суспільство без нагадування обдарує за них славою мужньої людини. Але подолання випробувань і внутрішній героїзм повинні залишатися вашими особистими перемогами, які підтримують вас зсередини, а не стають надбанням громадськості.

4. Особисті проблеми

«Не варто говорити про свої проблеми навколишнім – 50% слухачів вони нецікаві, а інші 50% тільки порадіють». Ця приказка найкраще показує ставлення суспільства до людини, яка намагається говорити про свої хвороби, проблеми або невдачі. Розповідаючи про негативні моменти нашого життя, ми хочемо, щоб нас пожаліли, поспівчували, а то і зовсім вирішили за нас наявні проблеми. Однак, насправді, у кожної людини чимало подібних проблем, і слухаючи ваші голосіння, вони в кращому разі не звернуть на них уваги, а в гіршому, ще й позловтішаються. Особисті проблеми на те й особисті, щоб вирішувати їх самостійно, і ділитися виключно з найближчими людьми, які не залишать вас у біді та нададуть реальну допомогу.

5. Сімейні сварки

«Не виносьте сміття з хати», кажуть мудрі люди, маючи на увазі, що конфлікти між подружжям, рідними братами та сестрами, а також батьками й дітьми, не повинні ставати надбанням громадськості. Насправді у сварках немає нічого поганого, вони дозволяють позбутися від негативу, що накопичився за час спілкування і стати ще ближчими.  А ось обговорення сімейних негараздів зі сторонніми особами нерідко призводить до зворотного ефекту. Сімейна сварка не вщухає, а розгоряється ще сильніше, оскільки навколо з’являється безліч підбурювачів. Така балакучість може коштувати людині дуже дорого, а тому не забувайте золоте правило щасливою сімейно життя: чим менше ви розповідаєте про свою сім’ю, тим міцніше ваше подружжя!

6. Чужі таємниці

Якщо близька людина ділиться з вами своїми потаємними думками й просить, щоб це залишилося таємницею, нікому у світі не передавайте почуту інформацію! Розкрити чужу таємницю іншим, значить нажити собі масу неприємностей, і стати ворогом для того, хто довіряв вам і не криючись виливав душу. Зрештою, задумайтеся, невже вам було б приємно, якби інформація, якою ви поділилися з близькою людиною, стала загальновідомою? Тому, якщо ви не хочете прославитися, як брехун, навчіться зберігати чужі таємниці.

7. Плітки

Мільйони людей день у день складають плітки про колег по роботі, сусідів, приятелів і навіть про зовсім незнайомих людей. Робиться це з певною метою – оббрехати, принизити й спробувати висміяти людину, якій вони банально заздрять. Всі начебто розуміють, наскільки низько пліткувати та «перемивати кістки» іншій людині, але мало хто відмовляється приймати у цьому участь. Найгірше, що ви можете розповісти довколишнім плітки, які почули від інших!

8. Духовні знання

Стаючи на шлях духовної просвіти, деяких людей так і тягне поділитися своїми «високими» духовними знаннями й навіть повчити інших. Здається, в цьому немає нічого поганого, але це лише на перший погляд. Доносити до людей духовні істини дозволяється лише тому, хто досяг певного рівня знань. Якщо ж про віру каже «початковий» носій істини, замість того, щоб нести добро, він більше заплутує і лякає людину, вбиваючи в ній будь-яке бажання отримувати духовні знання.

9. Фінансову спроможність

Бажання похвалитися доходами й забезпеченістю взагалі не можна назвати похвальним, тому, що, ніхто не любить хвастощів та й не кожен слухач зрадіє інформації про те, що ви багатші чи успішніші від нього. Розповідаючи про своє багатство, ви точно не заведете друзів, хіба що навколо вас з’являться люди, які захочуть допомогти вам витратити частину грошей. Нарешті, розповідати про рівень доходів чи наявні в будинку коштовності просто небезпечно, адже людський поголос швидко наведе на вас людей, які можуть вас пограбувати.

10. Розумові здібності

«Хвалитися власним розумом можуть лише повні дурні». Дійсно, ви навряд чи заробите собі хорошу репутацію, якщо постійно станете акцентувати увагу на своєму розумі та ерудиції. Таких «всезнайок» в більшості своїй недолюблюють і всіляко висміюють, а тому вибудувати дружні відносини з навколишніми постійно нахвалюючи свій розум не вийде. Особливо це стосується жінок, які намагаючись вразити протилежну стать своїм розумом та ерудицією, просто відлякують чоловіків.

Джерело

Дата публікації: 02.03.2020 img Поділитися