Сім'я Стосунки

Десять ознак того, що чоловік вами маніпулює

Треба одразу сказати: тримайтеся якомога далі від маніпуляторів, а якщо ви потрапили у такі стосунки – тікайте і не озирайтеся. Ось своєрідні червоні прапорці маніпуляції, які в жодному разі не можна ігнорувати. 

Чим більше ви знаєте про прийоми і хитрощі токсичних, схильних до маніпуляцій чоловіків, тим більше шансів, що досить швидко виявите їх (і попрощаєтеся без жалю) або ж зможете захистити себе.

Зауважимо, що більшість цих тривожних знаків відсутні на початку стосунків. Воно й зрозуміло: мета токсичного чоловіка – зачарувати вас і закохати в себе без пам’яті, щоб потім маніпулювати і управляти.

Отже, 10 ознак токсичних чоловіків-маніпуляторів:

1. Газлайтінг і спроба “зробити” вас божевільною.

Цей вид психологічного насильства з’являється у стосунках поступово. Небезпека полягає в тому, що спочатку його прояви можуть здатися зовсім нешкідливими. Однак з часом маніпулятор входить у смак і все частіше намагається переконати, що ви занадто вразливі, нервові, не так зрозуміли і т.д. При цьому він також ізолює вас від друзів і родичів.

Згодом ви вже самі починаєте сумніватися у власній адекватності, нервуєте і переживаєте, впадаєте в депресію, і, нарешті, вже мало розумієте, що відбувається насправді. Реальність для вас тепер «малює» токсичний партнер, а ось це вже дійсно – дуже небезпечно. Вихід один – негайно тікати від нього.

Отже, якщо ви відчуваєте себе «не зовсім нормальною» (як він повторює на кожному кроці), то це означає одне – ви потрапили в мережі газлайтера. При цьому жертва відчуває невпевненість абсолютно в усьому, постійно шукає відповіді на питання, чи не занадто вона емоційна, вибачається на кожному кроці і т.д. Це дуже небезпечна ознака – негайно розривайте будь-які контакти з такою людиною.

2. «Вам боляче – це виключно ваші проблеми!»

Він каже або робить щось, що завдає вам емоційного болю. Ви намагаєтеся пояснити, що відчуваєте, але у відповідь – лише відсутній погляд або роздратування. Він не з тих, хто спробує зрозуміти ваші почуття і емоції. Він не з тих, хто може зрозуміти, чому його дії впливають на вас тим чи іншим чином.

Він з тих хлопців, у яких на всі ваші сльози одна відповідь: «Я не несу відповідальність за твої почуття». Якщо він вам зраджує, то хоче, щоб ви поставилися до цього «мудро» і не дратували своїми докорами. В іншому випадку назве істеричкою і критикуватиме за зайву ревнивість. Якщо він не приходить на заплановане побачення, то замість вибачень – звинувачує вас у спробі контролювати його і сварливості. Тут вердикт один: він придурок!

3. Закінчений лицемір.

«Роби, як я кажу, а ось мені – можна все». Він вимагає від вас вірності, поваги і обожнювання. У цукерково-букетний період він буде таким же, але ось після… Він буде обманювати, брехати, критикувати і маніпулювати. Але при цьому мається на увазі, що ви залишитеся бездоганними, в іншому випадку – вас кинуть.

4. Патологічна брехня.

Про що або про кого б ви не запитали партнера – у відповідь почуєте тільки брехню. Навіть тоді, коли вона зовсім недоречна і необов’язкова. Просто по-іншому він не може. Для нього брехати – як для вас дихати. Якщо ж його викрити в обмані, то ні за що не зізнається і не вибачиться. Навпаки – продовжить засипати вас брехливими подробицями, щоб додати правдоподібності своїй розповіді.

Не придумуйте йому виправдання і не витрачайте дорогоцінний час на те, щоб «переробити» таку людину. Усе її життя – одна велика брехня, як і його почуття до вас. І так буде завжди.

5. Він помічає кожну вашу помилку, зате ігнорує свої.

Цьому хлопцю потрібно, щоб ви були ідеальними і вважали його ідеальним. При цьому він може поводитися неналежним чином, грубити, принижувати, але вказувати йому на помилки – категорично заборонено. У кращому випадку він просто образиться, а так – накинеться на вас зі звинуваченнями в підозрілості, підвищеній чутливості до дрібниць, а то і в неадекватності. А ось кожна ваша помилка, навіть крихітна, буде негайно підкреслена, висміяна і доведена до розмірів «динозавра».

Очікується, що ви будете щиро каятися, вибачатися, соромитися і завжди слухати його, перш ніж щось сказати або зробити. Інша справа він: йому – можна все. Чому? Тому, що він, на відміну від вас, “не робить ніколи нічого поганого”.

6. Для нього слово «повага» – порожній звук.

Нормальні люди розуміють, що повага до інших – це таке ж фундаментальне поняття, як чесність або доброта. Токсичний чоловік до сивого волосся залишається примхливим немовлям: його повинні поважати, а він же у відповідь – в кращому випадку посміхнеться. І то, за настроєм.

Йому абсолютно плювати, що ви хочете побути на самоті або провести час з сім’єю і друзями. Він легко порушує ваші кордони і вважає це абсолютно нормальним. Точно так само йому байдужа ваша кар’єра чи якісь бажання, що не збігаються з його власними.

Ви можете сто разів попереджати його, що вечеря буде рівно о 8:00, але він все одно з’явиться о 9:00. Поняття порядності, вихованості він трактує так, як йому завгодно. Не кажучи вже про те, щоб шанобливо ставиться до інших людей, їх почуттів і часу. Що сказати… Тікайте від такого подалі!

7. Він повинен бути в центрі уваги.

Цьому хлопцю потрібна вся ваша увага без залишку. Йому потрібне все ваше життя 24/7. Все повинно обертатися тільки навколо нього. Ви просто зобов’язані не зводити з нього очей, хвалити, захоплюватися, радити. Тому що він без такої «уваги» – повний нуль.

І справа навіть не в вас. Йому все одно, від кого отримувати таку жадану увагу. Ви перебуваєте поруч тільки тому, що погоджуєтеся виконувати його примхи і накази. Повірте, не стане вас – він негайно знайде нову заміну і про вас навіть не згадає.

8. Приписує вам неіснуючі емоції.

Він категорично не помічає і заперечує ваші справжні почуття, зате з радістю приписує вам те, чого немає. Як правило, «приписані» вам емоції є нічим іншим як проекцією його справжніх почуттів або таємних бажань. Психологи і психіатри називають це механізмом психологічного захисту: коли людина приписує іншим те, що вважає неприйнятним в собі.

Наприклад, він може звинуватити вас в бажанні зав’язати роман з кимось із ваших друзів. Або висловлює підозри, що ви таємно зустрічаєтеся з босом або колишнім хлопцем. Насправді це він, швидше за все, вже завів роман або тільки думає про нього. Або ж його хтось притягує. Ось чому він проектує на вас свої почуття сорому, провини або бажання когось ще.

На підсвідомому рівні він розуміє, що це неправильно, але не може емоційно зіткнутися з цим почуттям у собі. Вихід: спроектувати все на вас, і таким чином позбутися навіть від зерен сумніву у своїй «бездоганності».

9. Всі навколо вважають його мало не святим.

Всі, крім вас! Але і тут долають сумніви: може це з вами щось не так, якщо ви – єдині, хто сумнівається в його непогрішності, моралі і щирості. Тут ось що слід враховувати. Ви єдині, хто підтримує з ним дуже близькі стосунки. Ніхто не бачить його так близько, ніхто не здатний розглянути так уважно.

Його стосунки з іншими людьми поверхневі, і саме тому вони не бачать в ньому того, що ви!

10. Ви починаєте боятися висловлювати свої почуття.

Пари зі здоровими стосунками сперечаються, не погоджуються один з одним, намагаються спільно розв’язувати проблеми. Але токсичні чоловіки відразу ж ясно дають зрозуміти, що неприємні розмови – це загроза для стосунків. Особливо розмови про їх погану поведінку.

Будь-які ваші спроби проговорити про проблему – це мовчання у відповідь. Ось чому ви швидко вибачаєтеся і прощаєте, щоб не посилювати проблему і не втратити партнера (хоча, повірте, нікуди йти він не збирається).

Дата публікації: 31.03.2021 img Поділитися