На початку дня рекомендується поставити собі 2-5 ключових завдань на день. Якщо вийде виконати набагато більше – честь і хвала! Але головні зусилля краще зосередити, саме на цих, кількох справах. Скоро таке планування стане для тебе нормою і навчить не тільки уникати авралів на роботі, але і не запускати домашні справи.
Робіть півгодинну розминку протягом дня
Хоча б, півгодини на день потрібно виділити на гімнастику. Регулярні півгодинні тренування принесуть користь не тільки фізичному здоров’ю, а й ефективно впливають на розумову діяльність. Завдяки зарядці поліпшиться пам’ять, зможете розв’язувати креативні завдання і почнете схоплювати інформацію буквально на льоту.
Ідіть з роботи вчасно
Не дозволяйте роботі заповнювати весь вас час – потрібно навчитися виконувати все заплановане в робочі години і не сидіти в офісі понаднормово. Привчіть себе вимикати робочий комп’ютер щодня в один і той же час, щоб присвятити залишок дня рідним, друзям, коханому хобі чи догляду за собою. Зміна діяльності є найкращим відпочинком: вона допоможе вам швидко відновити сили і не зіткнутися з синдромом професійного вигорання.
Живіть, використовуючи правило 80/20
Ви чули про принцип Парето? 20% зусиль дають 80% результатів. Головний зміст цього правила такий: концентруй максимальну кількість зусиль і ресурсів на найскладнішій, або важливій частині завдання і ви отримаєте результат набагато швидше, ніж при розпиленні сил на інші, більш дрібні і незначні етапи.
Не копіюйте Юлія Цезаря
Не варто уподібнюватися легендарному римському імператору, який міг робити кілька справ одночасно, адже вчені довели, що Юлій Цезар, був лише феноменальним виключенням з правил. Насправді, такий підхід не сприяє продуктивності. Психологи вважають, що одночасне виконання кількох завдань зменшує продуктивність праці, знижує рівень концентрації уваги і поглинає більше енергії і сил. Фахівці радять концентруватися на одній задачі, виконання якої, представляється тобі найбільш актуальною в даний момент.
Обмежте інформаційні потоки
Фахівці з тайм-менеджменту рекомендують грунтовно дозувати інформацію, що надходить з газет, журналів, телевізора, інтернет-порталів і соцмереж. Варто лише взяти ситуацію під контроль – зменшити час перегляду телебачення, або обмежити перебування в інтернеті – і ви побачитне, скільки вільного часу у вас з’явилося!