ікона Божої Матері Озерянська

Молитва до ікони Богородиці «Озерянська», яку промовляють 12 листопада

12 листопада усі християни моляться до ікони Богородиці "Озерянської", покровительки Харкова, та просять здоров’я для себе та своєї родини, а також миру.

Ікона Пресвятої Богородиці “Озерянська” вважається покровителькою міста Харкова. Її вшановують 12 листопада. Вважається, що Озерянська Богоматір є заступницею мисливців і рибалок. “Озерянськй” образ вважають чудотворним.

Історія ікони “Озерянської” Богородиці

Ікону Богородиці у 17 столітті поблизу села Озеряни знайшов чоловік, коли косив траву на галявині. Коли замахнувся косою, він почув людський голос. Придивився і побачив у траві половину ікони, яку він розсік косою, а попереду горіла свічка. Чоловік покинув косити, взяв обидві половини ікони і поніс додому.

Там він склеїв ікону, поставив на почесне місце і ревно помолився. А коли прокинувся наступного дня, ікони в домі не було. Знову опинилася на галявині, де її напередодні знайшов чоловік, а біля неї забило джерело.

Невдовзі біля місця, де явилася ікона, звели чернечу обитель і розмістили там ікону, вона отримала назву “Озерянська”. Згодом було визнано, що образ є чудотворним. Після щирої молитви перед образом люди отримували зцілення духовне і фізичне. Богородиця через свій Озерянський образ творила чудеса, рятуючи життя харків’ян за часів епідемій холери в 1833, 1848 і 1871 роках, зцілюючи недужих.

Молитва до ікони Пресвятої Богородиці  «Озерянська»

Зібравши всі думки, які від суєти життя та власного розуму виникли, до Твоєї, Богородице, ікони душевні та тілесні очі наші підносимо, і до Тебе взиваємо: не дай, Пречиста, нам, немічним, у гріхах наших загинути. Не дай злому демону наші душі від Сина твого відвести і в гущавину пристрастей загнати.

Але допоможи нам Його заповіді завжди пам’ятати. Щоб ми не віддавалися блудним пристрастям і між собою не ворогували, але щоб сьогодні, до Тебе, щиро молячись за виправлення нашого життя, ми з Твого храму в оселі свої повернувшись, цей добрий намір щиросердно зберігали.

Після цього і тілесні наші потреби задовольни, і недуги Твоєю, Препрославлена, молитвою зціли. Знаємо, що нам за це належить більше терпіти, у скорботі плакати й Господа молити. Бо знемагають у журбі душі наші й суєтні думки нашу віру розхитують. Тому із сокрушеним серцем до Тебе взиваємо.

Як безліч страждаючих від немочі і скорботи Ти зцілила, так і нас, що перед Твоєю чудотворною іконою припадаємо і в скорботі до Тебе молимось, почуй і прохання всіх щиро виконай: хворим — здоров’я подай; тим, що у скорботі перебувають, — утіху, ворогуючим — мир від Бога; тим, що мають сумніви, — утвердження у вірі.

Почуй грішних рабів твоїх, Пречиста. Підведи нас для подячного Тобі славослів’я. Нехай збільшиться віра людей, нехай прославиться в них Твоє заступництво, і нехай так утвердиться в нас Царство Сина Твого. Йому ж належить всяка слава, честь і поклоніння, з Безпочатковим Його Отцем, і Пресвятим, і Благим, і Животворчим Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook